Google bierze przykład z Apple i skłania się ku własnemu procesorowi

google pixel 5
Google Pixel 5

Wszystko wskazuje, że Google w nadchodzącym smartfonie nie zdecyduje się jednak na wykorzystanie układu Qualcomma. Przecieki sugerują, że amerykański gigant zainstaluje w modelu Pixel 6 autorski procesor!

Google Pixel 6 z autorskim procesorem

Jak donosi serwis 9to5Google tegoroczny Google Pixel 6, którego powinniśmy zobaczyć jesienią tego roku, będzie wyposażony w autorski procesor GS101. Informacje te zdają się potwierdzać zapowiedziane w zeszłym roku przez prezesa Google inwestycje w hardware.

Autorski procesor Google powstaje przy współpracy z firmą Samsung, która pracuje obecnie także nad nowym układem z serii Exynos. Wszystko wskazuje więc na to, że układ amerykańskiego giganta będzie czerpał jakieś rozwiązania z koreańskich podzespołów. Niewykluczone jest też, że układ ten będzie bezpośrednim konkurentem dla flagowego układu Qualcomma, gdyż jak pamiętamy z ubiegłego roku, z powodu wysokiego kosztu procesorów Pixel 5 dostał Snapdragona 765G.

Wygląda więc na to, że Google planuje pójść w ślady Apple, które od dawna w swoich smartfonach instaluje własne układy, a od niedawna decyduje się na to także w przypadku laptopów. Niewykluczone więc, że firma także postanowi wprowadzić swoje układy do Chromebooków, a potem może rozwój bardziej zintegrowanych rozwiązań, jak ma to miejsce u konkurencji. Pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój wydarzeń i kolejne informacje na ten temat.

Uważacie, że taki krok ze strony Google ma sens? Kupilibyście takiego Pixela 6?

Źródło: 9to5google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!