Strona główna Producenci Google Google Campus w Warszawie - magiczne miejsce dla startupów

Google Campus w Warszawie – magiczne miejsce dla startupów

-

Google Campus. Miejsce, które ma być rajem dla niewielkich startupów. Dzięki uprzejmości Google mogliśmy wziąć udział w oficjalnym rozpoczęciu tegorocznej edycji Campus Residency. Przyszedł czas na krótką relację z tego wydarzenia!

Warszawski Google Campus to magiczne miejsce

Budynek zlokalizowany na Placu Konesera robi wrażenie już po przekroczeniu drzwi wejściowych. To, że miejsce to zostało przygotowane przez Google nie pozostawia jakiejkolwiek wątpliwości. Zaraz obok recepcji zostały umiejscowione Chromebooki, na których możemy sprawdzić to co akurat potrzebujemy. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby osoby, które przebywają na miejscu czuły się tam jak najlepiej. Jednak wygląd to nie wszystko. W warszawskim Google Campus została umiejscowiona spora sala konferencyjna, na której odbywać mogą się spotkania prasowe czy inne wydarzenia oraz w liczne miejsca, w których pracować i tworzyć mogą osoby uczestniczące w programie.

google campus residency for startup (2)Open-space’y, biura, niewielkie pomieszczenia, w których można w spokoju omówić projekt znajdują się praktycznie jeden koło drugiego. Oczywiście Google Campus nie jest czymś ogólnodostępnym, a co za tym idzie wejście tam bez specjalnej przepustki nie jest możliwe. Co ciekawe zarejestrować się może każdy. Aby to zrobić wystarczy wypełnić krótką ankietę. Oczywiście nie daje to dostępu do całego Google Campus, ale bez problemu możemy skorzystać z kawiarni oraz przestrzeni open-space na parterze.

Raj dla polskich startupów

Zamysł programu Campus Residency jest niezwykle prosty – wybrać z wielu zgłoszeń najciekawsze startupy i zrobić wszystko by te zrealizowały swoje pomysły. W tej edycji programu wzięło udział dwanaście startupów. Zdecydowana większość z nich zajmuje się rynkiem gier, ale oczywiście nie zabrakło także innych pomysłów. Muszę przyznać, że mi do gustu najbardziej przypadł pomysł Activy. Sam nie jestem fanem wycieczek rowerowych, ale motywująca gra, która ma obudzić w każdym z nas zdrową rywalizację i dodatkowo pozwalająca zamienić przebyte kilometry na pieniądze przeznaczane na cele charytatywne brzmi naprawdę dobrze.

google campus residency for startup (6)

Jak wygląda Campus Residency? Wszystko zaczęło się od spotkania, podczas którego uczestnicy mogli poznać innych uczestników oraz, co może ważniejsze, mentorów, którzy będą im pomagać w osiągnięciu sukcesu. Osoby biorące udział w programie mogą liczyć na wsparcie tak naprawdę z każdej dziedziny, w której specjalizuje się samo Google lub firmy, które współpracują z amerykańskim gigantem. Nie tylko programowanie czy szeroko pojęta technika, ale także sposoby dotarcia do odbiorcy czy nawet księgowość i kwestie związane z pozyskaniem środków na dalszy rozwój nie są tutaj tematem tabu. W ciągu sześciu miesięcy, bo właśnie tyle trwa Campus Residency, organizowane są liczne spotkania z osobami, które osiągnęły sukces na rynku międzynarodowym. To właśnie oni mają dzielić się swoją praktyczną wiedzą, a nie tylko tym co możemy wyczytać w książkach.

google campus residency for startup (3)

Skalę przedsięwzięcia jaką jest Campus Residency najlepiej pokazują liczby. W 2018 roku program ten pozwolił na stworzenie dodatkowych 99 miejsc pracy. Google oraz firma współpracujące zainwestowały w polskie startupy około 15 milionów złotych. Nadal nie robi wrażenia? Wolontariusze i mentorzy spędzili z uczestnikami ponad 1100 godzin pomagając im doprowadzić dane pomysły czy prototypowe rozwiązania do perfekcji, a następnie wprowadzić je na rynek. Brzmi nieźle prawda? Mnie warszawski Google Campus bardzo pozytywnie zaskoczył. Sam zamysł programu jest wręcz rewelacyjny i trzymam kciuki za wszystkich uczestników Campus Residency!

Uczestnicy tegorocznego Campus Residency

Jak już wspominałem wcześniej w tegorocznym programie bierze udział dwanaście startupów. Poniżej znajdziecie ich pełną listę wraz z stronami, które warto odwiedzić aby dowiedzieć się o nich więcej. Kto wie? Może już niedługo któryś z nich wyda świetną grę, w którą będzie grał cały świat lub produkt cieszący się ogromną popularnością. Startupy biorące udział w Campus Residency:

Jak podoba się wam warszawski Google Campus? Który z startupów najbardziej przypadł do waszego gustu? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej