Google chce, by ich pracownicy nadal pracowali zdalnie

Google chce, by ich pracownicy nadal pracowali zdalnie

Giganci technologiczni starają się walczyć z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wbrew pozorom, ta choroba wciąż istnieje, choć wiele osób przez luzowanie restrykcji zapomina o tym. Niedawno przedstawiłem Wam to, w jaki sposób Apple się do tego przyczynia, a teraz przyłącza się do tego także Google.

Praca zdalna w Google pozostanie jeszcze na długo

Według najnowszych doniesień, amerykański gigant z Mountain View chce, by jego pracownicy byli jak najmniej narażeni na ryzyko zakażenia koronawirusem. Dwieście tysięcy osób, pracujących dla Google, mają nadal pracować zdalnie. Pojawiały się pogłoski, że w tym miesiącu powróci praca w biurze dla chętnych, ale ostatecznie podjęto decyzję o tym, by ich siedziba nadal pozostała zamknięta. CEO firmy Google oraz Alphabet, Sundar Pichai, wysłał maila do pracowników, że ich praca nadal będzie odbywała się w trybie zdalnym. Oczywiście, dotyczy to jedynie tych osób, których obecność fizyczna w pracy nie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania firmy. Ten model pracy w Google potrwać ma aż do lipca 2021 roku. Firma podała także konkretne informacje co do ram czasowych, w których mają oni pracować. W ten sposób zmniejszy się kolizja ich pracy z nauką zdalną dzieci pracowników. To bardzo rozsądne posunięcie.

Google campus Googleplex
Taki widok na kampusie Google może przez pewien czas być czymś odległym…

Zobacz też: Mapy Google staną się bardziej przyjazne rowerzystom!

Właśnie tak firma ta chce zwiększyć bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ich rodzin. W zasadzie, to zadbają dzięki temu o większe bezpieczeństwo każdego człowieka, z którymi mogą mieć oni kontakt. Szanuję takie podejście do tego tematu. Mimo luzowania restrykcji, nie należy lekceważyć tego, dość często zupełnie niezauważalnego, zagrożenia. Wiele firm zrezygnowało już ze zdalnego trybu pracy, mimo tego, że ich obecność w biurze nie jest niezbędna. Być może ruchy ze strony Google trafią do innych firm i mam nadzieję, że w ten sposób uda się zredukować rozprzestrzenianie się koronawirusa. A Wy myjcie dokładnie rączki, stosujcie maseczki tam, gdzie jest tłoczno i gdzie może dojść do zarażenia drogą kropelkową. Życie jest tylko jedno!

A Wy, pracujecie zdalnie? A może mieliście “okazję” pracować zdalnie podczas kwarantanny? Podzielcie się swoimi przemyśleniami na temat takiego modelu pracy w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!