Mapy Google staną się bardziej przyjazne dla osób jeżdżących na rowerach!

mapy google logo

Rowery stają się coraz popularniejszym środkiem transportu w miastach. Są ekologiczne, pozwalają omijać korki, nie ma problemu z ich zaparkowaniem. Okazuje się, że coraz więcej ludzi zaczęło używać ich jako głównej metody przemieszczania się. Zauważyło to Google, w statystykach swoich Map.

Ludzie znacznie częściej wyszukują trasy rowerowe w Mapach Google

Firma zanotowała duży wzrost zapytań o trasy dla rowerów. Porównując luty do czerwca był to wzrost o 69%, co wiążę się nie tylko z latem na północnej półkuli. Wpływ na to miała również pandemia koronawirusa. Podróżowanie samemu, przy pomocy roweru, jest znacznie bezpieczniejsze niż chociażby skorzystanie z komunikacji zbiorowej. Czerwiec był rekordowym miesiącem w całej historii funkcji tras dla rowerów w Mapach Google. Jest ona dostępna od dziesięciu lat, nie była jednak dotychczas traktowana priorytetowo. Wygląda na to, że powinno się to zmienić!

mapy-google-rowery

Zobacz też: Mapy Google z nową metodą kalibracji!

Mapy Google już niebawem będą miały coraz więcej ścieżek rowerowych w swoich bazach. Póki co zaczną być one dodawane do usługi w Stanach Zjednoczonych, ale zapewne doczekamy się większej ilości tras dla kolarzy także u nas, w Polsce. Dodatkowo Mapy Google uczą się tras na podstawie śledzenia ruchu użytkowników. Algorytmy są w stanie rozpoznać, że ktoś przemieszcza się rowerem i z jakiegoś powodu omija pewne fragmenty trasy. Być może są tam jakieś przeszkody, których nie uwzględniono na mapach. To plus pomoc samorządów i społeczności, która informuje o nowych trasach, może być kluczową pomocą dla Google.

Dodatkowo Mapy Google będą pokazywać więcej stanowisk do wynajmu rowerów

Póki co pilotażowo rozszerzono tę funkcję w dziesięciu miastach, albowiem Google zauważy częstsze wyszukiwanie tego typu przybytków. Póki co w Polsce Mapy Google nie zawsze pokazują wszystkie stacje wynajmu rowerów, podobnie bywało także zagranicą. Od teraz baza będzie rozszerzana, pojawią się także informacje o dostępności rowerów prosto w apce do nawigacji. Muszę przyznać, że może się to okazać dość wygodnym rozwiązaniem. Czekam na szersze wprowadzenie tego na świecie, także w Polsce.

Macie pomysły na kolejne nowości, które poprawiłyby jakość korzystania z Map Google? Podzielcie się sugestiami w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!