Google chce zrobić pada, który odmieni komfort grania. Premiera już 18 marca?

google kontroler 2

Rynek gier nieustannie się rozwija i z roku na rok zdobywa coraz to więcej fanów. Nic więc dziwnego, że swoją cegiełkę w tej kwestii chce dołożyć także Google. Amerykański gigant zgłosił patent inteligentnego kontrolera do gier!

Jeden kontroler do wielu konsoli

To nie pierwsze informacje o wejściu firmy Google na rynek gier. Już wcześniej amerykański gigant uruchomił platformę streamingową Project Stream, a od dłuższego czasu w sieci krążą plotki o nowej konsoli, za produkcję której ma być odpowiedzialne właśnie Google. Teraz pojawiły się szkice pochodzące bezpośrednio z patentu zgłoszonego przez firmę z USA. Nie dotyczą one jednak konsoli, a pada do gier, który ma być kompatybilny z wieloma urządzeniami.

google kontroler

Sam wygląd urządzenia nie odbiega zbytnio od tego co już wcześniej widzieliśmy na rynku. Dwie gałki analogowe, pad kierunkowy i spora liczba przycisków mają sprawić, że granie w jakąkolwiek grę będzie przyjemne i bezproblemowe. Co zatem ma wyróżniać kontroler firmy Google na tle konkurencji? Przede wszystkim użytkownik ma otrzymać powiadomienia o otrzymanych wiadomościach, zaproszeniach do gry czy nawet o awansie w rankingu bezpośrednio z kontrolera. To jednak jeszcze nie wszystko. Nadchodząca nowość amerykańskiego producenta zostanie wyposażona także w wbudowany mikrofon, który posłuży nie tylko do komunikacji z innymi graczami, ale także za obsługę dedykowanej konsoli przy pomocy komend głosowych.

Zobacz też: Google chce aby smartfony miały dedykowany przycisk do wybudzania Asystenta

Co więcej kontroler będzie posiadać wbudowaną pamięć pozwalającą na przechowywanie ustawień konsoli, a nawet loginu czy hasła. Yank Design przygotowali nawet render bazujący na szkicach pochodzących z patentu. Ciężko powiedzieć czy dokładnie tak będzie wyglądać naddchodząca nowość Google, ale jest to bardzo możliwe. Kiedy możemy spodziewać się premiery urządzenia? Bardzo możliwe, że już 18 marca. Wtedy też w San Francisco odbędzie się konferencja Game Developers Conference 2019, na której amerykański gigant może chcieć zaskoczyć wszystkich.

Co myślicie o tak wyglądającym kontrolerze firmy Google? Czekacie na jego premierę? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
1
Share