Strona główna Aktualności Google chce aby smartfony miały dedykowany przycisk do wybudzania Asystenta

Google chce aby smartfony miały dedykowany przycisk do wybudzania Asystenta

-

Firma Google podczas swojej konferencji na tragach Mobile World Congress 2019 w Barcelonie podzieliła się swoimi planami związanymi z inteligentnym Asystentem. Amerykański gigant chce zrobić wszystko by jeszcze więcej użytkowników korzystało z tego rozwiązania!

Dedykowany przycisk Asystenta będzie pojawiać się w smartfonach

Google nieustannie prowadzi rozmowy z producentami smartfonów na temat dedykowanych przyciskach fizycznych pozwalających wybudzić Asystenta bez konieczności wypowiadania magicznych formuł „OK Google” czy „Hey Google”. Nadchodzące urządzenia takich firm jak LG, Xiaomi, Nokia, TCL czy vivo mają być wyposażone w to rozwiązanie. I ostatnie zaprezentowane telefony przez HDM tylko potwierdzają tę informację. Nokia 3.2 oraz Nokia 4.2, które zostały miały swoją premierę na targach MWC 2019, posiadają fizyczny przycisk dedykowany Asystentowi Google. W przyszłości amerykański gigant chce aby każdy telefon posiadał taki przycisk. I trzeba przyznać, że dla osób, które chcą korzystać z Asystenta może być to wyjątkowo użyteczne.

asystent google

Popularność asystenta nieustannie rośnie

Według statystyk firmy Google coraz więcej osób korzysta z Asystenta. W ostatnim czasie liczba użytkowników pytających Asystenta o pomoc czy piszących w ten sposób wiadomości wzrosła aż 15 razy. Amerykański gigant oczywiście nie zamierza spoczywać na laurach i chce nadal rozwijać funkcjonalność swojego rozwiązania. Już niedługo Asystent ma pojawić się w Mapach Google i to w tym samym czasie na wszystkich rynkach, na których Asystent jest dostępny i we wszystkich językach. Tym samym i w Polsce będziemy w stanie porozumiewać się z Asystentem w aplikacji do nawigacji w języku polskim. Co więcej Google chce aby Asystent jeszcze lepiej wychwytywał głos użytkownika nawet w bardzo hałaśliwym otoczeniu. Tym samym rok 2019 powinien przynieść jeszcze większą popularność Asystenta i to nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje bezpośrednio od amerykańskiego giganta.

Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Korzystacie z Asystenta Google? Czy waszym zdaniem dedykowany przycisk jest dobrym pomysłem? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej