Google Chrome na Androida dostanie nowe widgety. Granie w Dino będzie łatwiejsze!

google chrome pexels
(fot. Deepanker Verma @ Pexels)

Google dosyć mocno wzięło się za swoją przeglądarkę internetową Chrome. Nie tak dawno temu informowaliśmy Was, że aplikacja zastąpi czytnik RSS. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się o testach nowych widgetów.

Google Chrome dostanie lepsze widgety

Widgety są dostępne w Androidzie niemalże od samego początku. Na początku je uwielbiałem i to tylko po to, żeby szybko o nich zapomnieć. Jakiś czas temu zaimplementowało je Apple, co również i na Androidzie dało pewien powiew świeżości. Sam teraz jestem na etapie powrotu do widgetów i uważam, że jednak są całkiem użyteczne i przyjemne.

Niestety, widgety oferowane przez Google Chrome od lat się nie zmieniły i w zasadzie mało co oferują. Gigant jednak chce coś temu zaradzić, czego efekt możemy zobaczyć w Chrome Beta. Nadal będziemy mieli dostępne te starsze (czyli skrót do zakładek oraz pasek wyszukiwania), ale także pojawią się trzy nowe.

google chrome
(fot. XDA)

Pierwszy z nich to kafelek z wyszukiwarką oraz skrótami: do otwarcia nowej karty incognito, wyszukiwania głosowego, wyszukiwania zdjęciem oraz do gry Dino. Drugi natomiast jest podobny do tego pierwszego, ale mniejszy i nie ma skrótu związanego z grą. Trzeci natomiast został w 100% poświęcony grze Dino! Tak, teraz granie w Dino będzie całkiem proste do wywołania i wcale nie będziemy musieli tracić połączenia z internetem.

Nowe widgety możemy już przetestować w Chrome Beta. Za jakiś czas powinny pojawić się również w odsłonie stabilnej.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!