Google powraca do RSS. Ten zawita do przeglądarki Chrome

chrome chromium

Jak się okazuje, Google zamierza powrócić do technologii RSS. Odpowiedni czytnik pojawi się w przeglądarce Google Chrome.

Google Chrome zaoferuje czytnik RSS

RSS (Really Simple Syndication) to ciekawa i wygodna technologia, która pozwala nam zbierać przeróżne artykuły i inne publikacje w jednym miejscu. Sam korzystam z czytnika RSS na mojej instancji NextCloud. Tak, ROOTBLOG jest kompatybilny z RSS. Warto dodać, że Google już eksperymentowało z RSS przy okazji aplikacji Google Reader. Aplikacja została jednak “zabita” w 2013 roku.

RSS do użytku wymaga czytnika, w którym to będziemy zbierać treści z innych stron. Czytniki znajdziemy niemalże wszędzie – może to być aplikacja mobilna lub desktopowa, a także strona internetowa. Sam korzystam z czytnika oferowanego przez NextCloud w aplikacji przeglądarkowej. Takim czytnikiem będzie też samo Google Chrome.

Właśnie rozpoczęły się testy wbudowanego czytnika RSS w przeglądarce Google Chrome. Pojawia się on wtedy, kiedy otworzymy nową kartę przeglądarki. Pod odnośnikami do ulubionych stron, znajdziemy właśnie newsy z obserwowanych witryn.

Funkcja będzie normalnie dostępna w niedalekiej przyszłości, jednak już można ją testować. Wystarczy mieć Google Chrome w wersji 94. oraz należy uruchomić flagę web-feed w chrome:flags. Opcję znalazłem także w Brave Browser. Póki co, funkcja dostępna jest tylko na Androidzie.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!