Jeszcze więcej reklam w Google Chrome. Zobaczysz je nawet na ekranie nowej karty

Chrome OS

Jeśli czytasz ten artykuł to jestem pewien, że robisz to za pośrednictwem Google Chrome. Cóż, jest to niezwykle popularna i faktycznie udana przeglądarka internetowa. Niestety, najnowsze informacje wskazują na to, że korzystanie z Chrome’a może stać się mniej przyjemne.

Google Chrome wyświetli reklamy w nowej karcie

Strona nowej karty w Chrome jest akurat wyjątkowo czysta i po prostu… zwykła. Google ma jednak pewien pomysł jak nieco inaczej zagospodarować to miejsce. W kanale Canary, gigant dodał nową “funkcję” wyświetlającą reklamy na ekranie nowej karty. Muszę zaznaczyć, że dodatek ten został schowany w formie flagi NTT Shopping Task Module. Po jej włączeniu, w miejscu skrótów do najczęściej odwiedzanych witryn, będą wyświetlały się reklamy.

Warto przeczytać: Google Chrome będzie świetną przeglądarką… dokumentów PDF

Co ciekawe, będą to reklamy bazujące na wynikach naszego wyszukiwania. Jeśli więc szukasz ekspresu do kawy, to właśnie w tym miejscu zobaczysz przeróżne oferty kupna ekspresu. Warto dodać, że funkcja może finalnie nie wylądować w stabilnej wersji przeglądarki internetowej lub być opcjonalna.

Jeszcze więcej reklam w Google Chrome. Zobaczysz je nawet na ekranie nowej karty

Muszę dodać, że to niezbyt przyjemne jak podstawowe narzędzie pracy staje się przeładowane reklamami. Firmie Xiaomi dalej wypomina się wyświetlanie reklam w aplikacjach systemowych. Cieszę się, że zdecydowałem się na zmianę przeglądarki internetowej, która szanuje prywatność użytkownika i nie będzie chciała wcisnąć jak najwięcej reklam. Możliwe, że decyzja Google będzie szansą na zyskanie popularności przez inne przeglądarki, między innymi Microsoft Edge, Firefoxa lub Brave Browser.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!