Google Chrome dostanie coś, co Firefox ma od dawna. Ale to dobrze!

Chrome OS

Jak się okazuje, w testowej wersji Google Chrome pojawiła się nowa funkcja, która jest drobna, ale jakże przydatna. Chodzi o audio.

Google Chrome pozwoli wyciszyć karty przeglądarki

Najnowsza wersja Chrome Canary oferuje nową flagę (chodzi o witrynę chrome:flags) o nazwie Tab audio muting UI control. Po jej włączeniu, jeśli dana strona odtwarza dźwięki, to na jej karcie pojawi się ikonka audio. Kiedy natomiast najedziemy na tę kartę, to pojawi się opcja wyciszenia dźwięków.

Jest to bardzo szybka i wygodna opcja wyciszenia dźwięków ograniczona do jednego kliknięcia (do tej pory było to możliwe w odpowiednim podmenu). Przyda się chociażby jak ktoś do nas zadzwoni i będziemy chcieli wyłączyć muzykę lub kiedy nagle dana witryna odtworzy niechciane dźwięki. Nie jest to jednak nic nowego.

chrome mutowanie
(fot. XDA)

Otóż coś podobnego oferuje już Firefox i to w bardzo podobnej formie. Na karcie pojawia się napis ODTWARZANIE, a kiedy najedziemy na nią, to pojawia się button pozwalający na nagłe wyciszenie. Sam korzystam z tej funkcji często i jest naprawdę przydatna. Cieszę się, że również użytkownicy Google Chrome (i przeglądarek bazujących na Chromium) otrzymają taką funkcję.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!