Strona główna Akcesoria Google Glass Enterprise Edition 2 zaprezentowane! Czym różnią się od poprzedniej generacji?

Google Glass Enterprise Edition 2 zaprezentowane! Czym różnią się od poprzedniej generacji?

-

Google Glass to tak naprawdę bardzo specyficzny produkt. Pierwsza generacja najpierw spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, ale użytkownicy zobaczyli, że technologia ta dopiero raczkuje i potrzeba czasu zanim będzie w pełni funkcjonalna. Okulary pokochały natomiast korporacje i to tak naprawdę do nich mają trafić Google Glass Enterprise Edition 2!

Gogle rozszerzonej rzeczywistości

Druga generacja Google Glass ma być przede wszystkim szybsza i zdecydowanie bardziej funkcjonalna. Amerykański gigant chwali się, że dopracował wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do perfekcji, a same okulary mają znacząco zwiększać produktywność. Google Glass Enterprise Edition 2 działają dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon XR1 o taktowaniu 1,7 GHz na rdzeniu. Jednostka ta wspierana jest przez 3 GB RAM-u. Okulary zostały wyposażone także w 32 GB pamięci wewnętrznej oraz ekran o rozdzielczości 640 x 360 pikseli.

Google Glass Enterprise Edition 2 2

Aparat nadal ma 8 Mpix, czyli dokładnie tyle samo co w poprzedniej generacji, ale według zapewnień amerykańskiego giganta ma on oferować dużo lepszej jakości zdjęcia i filmy. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero po pierwszych testach. Nie zabrakło także możliwości przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym. Google Glass Enterprise Edition 2 naładujemy przy pomocy portu USB typu C. Okulary mogą łączyć się z Wi-Fi oraz posiadają moduł Bluetooth 5.1.

Zobacz też: Smart okulary od Huawei mogą być naprawdę nietypowe

Całość działa dzięki Androidowi Oreo. Co więcej Google deklaruje, że każda z firm zainteresowana zakupem będzie mogła spersonalizować okulary do własnych potrzeb i wymagań. Google Glass Enterprise Edition 2 to produkt stworzony przede wszystkim dla firm i na tę chwilę nie wiemy czy zakup pojedynczej sztuki będzie w ogóle możliwy. Niemniej jednak Google pokazuje, że rozszerzona rzeczywistość jest czymś co w przyszłości będzie otaczać nas ze wszystkich stron.

Co myślicie o drugiej generacji Google Glass? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej