Google Go od teraz jest dostępne dla każdego w Sklepie Google Play

Google Go od teraz jest dostępne dla każdego w Sklepie Google Play

Dwa lata temu Google uruchomił specjalny projekt, który nazywamy Go. W ramach tego projektu powstała specjalna wersja Androida oraz pełny zestaw aplikacji, które są znacznie lżejsze od swoich pierwowzorów. Wszystko to zostało stworzone z myślą o najtańszych, mniej wydajnych smartfonach. Programy typu Go okazały się tak dobre, że wiele użytkowników mocniejszych urządzeń decyduje się je instalować. Niestety, nie wszystkie aplikacje Go są kompatybilne z pełnym Androidem. Na szczęście coraz więcej z nich pojawia się w regularnym Androidzie, a jedną z nich jest Google Go.

Google Go już do pobrania w Sklepie Play

Aplikacje typu Go okazują się być naprawdę ciekawe i wielu użytkowników droższych smartfonów decyduje się na ich instalowanie. Według mnie to nie jest nic dziwnego – sam uważam te programy za dobre i po prostu spełniające swoje zadanie.

Wiele z tych aplikacji okazuje się być znacznie lepsza od swoich pierwzowzorów. Dlaczego? Są one okrojone z wielu zbędnych funkcji, a mało tego działają niezwykle szybko i zajmują niewiele przestrzeni dyskowej. Jednym z takich programów jest właśnie Google Go, czyli wielki agregator treści, choć jego głównym celem jest szybkie wyszukiwanie informacji w Google. Zapewne większość z Was ma na swoim smartfonie aplikację Google – no to Google Go to jest lżejszy odpowiednik tejże appki.

Warto przeczytać: Wiemy, które smartfony z logiem Nokia dostaną nadchodzącego Androida 10!

Google Go pozwala na szybkie wyszukiwanie treści, wygodne czytanie artykułów i wiele innych funkcji – chociażby dostęp do funkcji Google Lens, sprawdzanie trendów czy wyszukiwanie obrazów. Co równie ważne, aplikacja ta działa niezwykle szybko i zajmuje jedynie 7 megabajtów przestrzeni dyskowej – to naprawdę niewiele!

Google Go możesz już pobrać prosto ze Sklepu Google Play!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!