Wiemy, które smartfony z logiem Nokia dostaną nadchodzącego Androida 10!

nokia 7.1 zdjęcia (4)

Nowa wersja Androida zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej pojawiają się nowe doniesienia na jej temat. Pojawiła się właśnie informacja o tym, że prawie smartfony z logiem Nokia dostaną, prędzej czy później, aktualizację do Androida 10!

I to się nazywa wsparcie producenta!

HMD Global, czyli fińska firma, która za mocy licencji wypuszcza smartfony z logiem Nokia przekazała światu naprawdę dobrą nowinę. Wiemy już, które modele otrzymają aktualizację do Androida 10. Jego premiera odbędzie się już naprawdę niedługo, na razie tylko posiadacze niektórych smartfonów, jak na przykład Xiaomi Mi 9 czy Mi MIX 3, mogą testować wersje beta tego systemu.

xiaomi mi 9
Xiaomi Mi 9

Finowie przedstawili nawet harmonogram aktualizacji dla poszczególnych smartfonów. Otóż, jeszcze w tym roku, w 4. kwartale komunikat o możliwości przejścia na Androida Q pokaże się posiadaczom smartfonów Nokia 9 PureView, 8.1 oraz 7.1. W styczniu 2020 roku aktualizacja dostępna będzie dla Nokii 6.1, 6.1 Plus i 7 Plus. Miesiąc później, w lutym, mają zostać zaktualizowane Nokie 2.2, 3.1 Plus, 3.2 a także 4.2. Na koniec 1. kwartału 2020 roku, w marcu, aktualizację otrzymają posiadacze Nokii 1 Plus, 5.1 Plus i 8 Sirocco. Pozostałe cztery smartfony, a więc Nokia 2.1, 3.1, 5.1 i 1, zostaną zaktualizowane dopiero w 2. kwartale 2020 roku, być może jeszcze w kwietniu.

Na mnie, a myślę, że i na części z Was, a szczególnie na posiadaczach smartfonów tego producenta, robi to dość duże wrażenie. Wielu graczy na rynku urządzeń mobilnych ociąga się z aktualizacją systemu bądź po prostu jej nigdy nie wypuszcza. W sumie, wszystkie te smartfony należą do programu Android One, więc tak naprawdę przez te dwa lata mają zagwarantowane aktualizacje Androida. Niemniej, za to, że odbędzie się to na tyle szybko, według mnie, należy im się szacunek. Spójrzmy chociażby na smartfony należące do programu Android One od Xiaomi. Ja tego komentować nawet nie będę, myślę, że to zbędne… Sam byłem posiadaczem Xiaomi Mi A1 i nie mogę powiedzieć, że pod tym względem byłem zadowolony.

Jest tu ktoś, kto posiada smartfon tego producenta? Cieszycie się z tej informacji? Co sądzicie o takim podejściu HMD Global do klientów?

Na zdjęciu tytułowym jest Nokia 7.1,
sprawdź recenzję tego smartfonu TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!