Google Keep doczeka się nowego wyglądu. Będzie zgodny z Material You

google keep

Android 12 zapoczątkuje kompletnie nowy design całego systemu. Za tym schematem musza pójść również aplikacje – zwłaszcza od autorów samego Androida, czyli Google. Zmiany nie ominą menedżera notatek Google Keep.

Google Keep z Material You

Google Keep to jedna z lepszych i bardziej użytecznych aplikacji giganta. Jest prosta, wygodna i po prostu robi to, co ma robić. Również i ona doczeka się zmian w desiginie, które będą zgodne z Material You.

Redesign – podobnie jak w przypadku Telefonu Google – będzie raczej delikatny, ale zauważalny. Przede wszystkim interfejs stanie się przejrzystszy i czystszy. Kolory będą tez nieco bledsze, dzięki czemu nie będą tak kontrastowały z tłem. Oczywiście aplikacja obsłuży Dynamic Wallpaper, czyli dostosowywanie kolorystyki systemu pod tapetę pulpitu. Wprawne oko zauważy również nieco lepsze “wypłaszczenie” interfejsu, a także większe zaokrąglenia i nieco inny wygląd przycisków.

Porównanie designu z aktualnym zostało bardzo ładnie pokazane na poniższej grafice.

google keep

Jak wynika z komunikatu Google, nowy design zostanie zawarty w w wersji 5.21.361, która to zostanie wypuszczona już 21 września, a więc za kilka dni.

Osobiście uważam zmiany za trafne. Design stanie się naturalniejszy i pasujący do tematyki aplikacji. Aktualne kolory są nieco zbyt agresywne i za mocno ze sobą kontrastują.

Źródło: Android Police, Google blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!