Aplikacja Telefon Google doczeka się sporych zmian

Aplikacja Telefon Google doczeka się sporych zmian

Od jakiegoś czasu Telefon Google to podstawowy dialer w niemalże każdym smartfonie z Androidem, który to wyposażony został w GMS. Jak się okazuje, wraz z nadejściem Androida 12, odświeżenia doczeka się i ta aplikacja.

Telefon Google z nowym wyglądem

Android 12 przyniesie ogromny lifting interfejsu systemu wraz z technologiami, które będą motyw pobierać prosto z tapety. Oczywiście Google jest świadome konsekwencji, więc i do nowego designu aktualizuje swoje przeróżne aplikacje – w tym dialer.

Telefon Google to podstawowy dialer na telefonach z Androidem, który już od jakiegoś czasu wygryzł niemalże wszystkie, własne rozwiązania producentów (w tym przez wielu uwielbiany dialer Xiaomi). Ma on jednak bardzo ważne funkcje – głównie chodzi mi tu o informowaniu nas o tym, że dzwoni do nas spammer, co bywa naprawdę pomocne i pozwala na uniknięcie wielu niechcianych rozmów.

Beta testerzy właśnie otrzymali możliwość sprawdzenia Telefonu Google w wersji 70, która to wnosi Material You – nowy interfejs, z którym zapoznamy się w Androidzie 12. W przeciwieństwie do innych aplikacji, zmian wielu nie ma, ale możemy je łatwo zauważyć. Przede wszystkim inaczej wyglądają cienie, przyciski wiszące oraz ikony. Warto dodać, że elementy są teraz w nieco inny sposób zaokrąglone. Muszę zaznaczyć, że to nie są finalne zmiany i Google może coś jeszcze dodać lub wręcz przeciwnie – odjąć.

Źródło Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!