Google Keep z kolejnymi ulepszeniami! Polubicie je

google keep

Google Keep to uwielbiana platforma do tworzenia i przechowywania notatek. Jak się okazuje, twórcy zaoferują nam kolejne proste, ale ważne udogodnienia.

Google Keep ze zmianą rozmiaru czcionek

Google Keep to często wybierana platforma do przechowywania notatek. Sądzę, że powody tego są dwa – po pierwsze, jest ona preinstalowana na chyba każdym smartfonie z Androidem, a po drugie, oferuje synchronizację poprzez chmurę Google. Poza tym, to tak szczerze nie oferuje zbyt wielu udogodnień – może oprócz opcji współpracy nad notatką, co przydaje się podczas wspólnych zakupów.

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że Google zamierza rozszerzyć opcję edycji tekstu. Wtedy to mówiliśmy o zmianie wyglądu napisów poprzez wybieranie stylu Bold, Italic lub Underline. Teraz też chodzi o fonty. Mianowicie najnowsza wersja Google Keep wskazuje pojawienie się trzech kolejnych stringów:

  • <string name=”font_size_small”>Small</string>
  • <string name=”font_size_medium”>Medium</string>
  • <string name=”font_size_large”>Large</string>

Jak możemy się domyślić, chodzi tu o opcję zmiany fonta. To z pewnością pozwoli na o wiele lepsze doprecyzowanie notatek i wydzielenie ważniejszych w niej informacji. Nadal jednak nie jest to wsparcie dla Markdown, ale jest coraz lepiej.

Co zamiast Google Keep?

Ja sam z Google Keep nie korzystam od jakiegoś czasu. Do notatek wykorzystuje dwie platformy. Do tych bardzo prostych używam NextCloud Notes. Ta platforma jest bardzo prosta, ale notatki wspierają Markdown. Natomiast do nieco poważniejszych notatek wolę wykorzystać HedgeDoc. Tam też jest Markdown, ale też wiele, wiele więcej funkcji. O jakich dodatkach mowa? Tego dowiecie się z naszej recenzji!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!