Google Keep z historią zmian w notatkach! To ważna nowość

google keep

Google Keep to aplikacja do notatek instalowana prawdopodobnie na wszystkich telefonach z Androidem. Jak się okazuje, zostanie wzbogacona o bardzo ważną funkcję.

Google Keep z wersjonowaniem notatek

Google Keep to całkiem prosta ale wygodna aplikacja do notatek. Pozwala na wspólną edycję treści w tym samym czasie i to przez wielu użytkowników, a do tego notatki są synchronizowane między urządzeniami. Google stara się nieco program urozmaicić i ulepszyć. Tym razem pracują nad funkcją zapisywania różnych wersji notatek. O co chodzi?

Funkcja wersjonowania pozwoli na szybkie przywrócenie którejś z poprzednich wersji notatek. Mogło tak się wydarzyć, że daną notatkę edytowaliśmy podmieniając jakieś zdania i jednak chcemy powrócić do poprzedniego stanu. Dzięki obsłudze historii zmian będziemy mogli szybko przejrzeć poprzednie zapisy i – w razie potrzeby – przywrócić. Historia ma jednak nie obejmować dodawanych multimediów.

Zapowiedź w Google Keep
Zapowiedź w Google Keep

Funkcja ma zadziałać tylko w wersji webowej aplikacji. Będzie można pobrać plik, który ma zawierać historię wersji. Niestety, tego dodatku nie uruchomimy z poziomu Androida czy iOS – a przynajmniej póki co.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!