Google kupuje Fitbit. Czy to oznacza nadejście zegarków “made by Google”?

Google kupuje Fitbit. Czy to oznacza nadejście zegarków "made by Google"?

Plotki na ten temat pojawiały się w sieci od jakiegoś czasu. Jednak dopiero teraz Google oficjalnie podzieliło się informacją, że kupiło większość akcji firmy Fitbit. Co to oznacza dla nas czyli użytkowników? Czy przyczyni się to do rozwoju rynku urządzeń ubieralnych? Przyjrzyjmy się bliżej tej sytuacji!

Fitbit będzie należeć do Google

Transakcja ta jest warta 2,1 miliarda dolarów i zostanie sfinalizowana w 2020 roku. Czym jest Fitbit? Firmę tę zapewne kojarzą wszyscy fani inteligentnych zegarków czy opasek. Aktualnie, jak podkreślił w komunikacie prasowym współzałożyciel firmy, z urządzeń tego producenta korzysta 28 milionów aktywnych użytkowników. Niestety, ale rynek wearable nie cieszy się zbyt dużą popularnością. W 2018 roku rozpoczęły się problemy finansowe Fitbit, a w tym roku sama firma obniżyła swoje prognozy przychodów. To tak naprawdę oznaczało tylko jedno – Fitbit nie radzi sobie zbyt dobrze i prędzej czy później może pojawić się ktoś, kto będzie chciał kupić tego producenta.

google logo

Mam wrażenie, że kupienie przez Google firmy Fitbit może naprawdę namieszać na rynku urządzeń ubieralnych. Do tej pory najlepszą sprzedażą mogło pochwalić się Apple, Xiaomi oraz Huawei, ale już niedługo sytuacja może się zmienić. Warto także pamiętać o tym, że na początku tego roku to właśnie Google kupiło od firmy Fossil technologie dotyczące produkcji inteligentnych zegarków.

Zobacz także: Parowanie ze sobą głośników Google Home w końcu będzie możliwe

Tym samym amerykański gigant może w końcu rozpocząć pracę nad własnymi smartwatchami czy smartbandami i spróbować nimi zdominować rynek. Oczywiście nie spodziewałbym się, że premiera nowości Google odbędzie się już w najbliższym czasie, ale myślę, że prędzej czy później zobaczymy pierwsze inteligentne zegarki tego producenta. Oczywiście Fitbit nadal będzie rozwijane i będzie próbować nawiązać realną walkę z konkurencją i miejmy nadzieję, że tak się stanie. Konkurencja jest zawsze pozytywną rzeczą dla samych użytkowników, ponieważ producenci robią wszystko by przyciągnąć ich wzrok. Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sytuacji!

Co myślicie o decyzji Google dotyczącej zakupu Fitbit? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!