Parowanie ze sobą głośników Google Home w końcu będzie możliwe

Parowanie ze sobą głośników Google Home w końcu będzie możliwe

Głośniki Google Home to tak naprawdę sprzęt, który zna praktycznie każdy. Sprzęty te cieszy się naprawdę sporą popularnością na całym świecie, ale większość użytkowników wyczekiwała dodania funkcji, która pozwoli na parowanie ze sobą poszczególnych głośników. I teraz staje się to możliwe!

Google słucha głosu użytkowników

Parowanie ze sobą głośników Google Home było dla posiadaczy tych urządzeń ważne, ponieważ pozwala to na cieszenie się dźwiękiem stereofonicznym. Tak naprawdę funkcja ta powinna być standardem w głośnikach amerykańskiego giganta, ale do tej pory wszyscy myśleli, że ten nie zauważa głosu użytkowników. Nic bardziej mylnego. Najnowsza aktualizacja oprogramowania w końcu diametralnie zmienia sytuację. Google Home otrzymały specjalny tryb parowania!

Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Jeśli posiadacie w swoim domu dwa głośniki amerykańskiej firmy to przede wszystkim musicie zaktualizować oprogramowanie w każdym z nich., Kolejnym krokiem jest uruchomienie dedykowanej aplikacji i znalezienie tam głośników, które chcemy sparować. To użytkownik decyduje, który z nich będzie odpowiedzialny za kanał lewy, a który za kanał prawy. Oczywiście wszystkie ustawienia możemy zapisać, tak abyśmy nie musieli przechodzić tego procesu za każdym razem, kiedy wyłączymy urządzenia.

Zobacz także: Google Pixel 4 XL rozebrany na części pierwsze przez zespół iFixit

Bardzo ciekawą rzeczą jest to, że nawet jeśli wyłączymy dedykowaną aplikację i zmienimy głośność jednego z głośników to drugi automatycznie dostosuje się do tego poziomu. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze i nowość w oprogramowaniu dla głośników Google Home wielu osobom przypadnie do gustu. Oczywiście urządzenia możemy w prosty sposób rozparować i znów korzystać z każdego z osobna. Przyznam szczerze, że nie rozumiem powodu, dlaczego amerykański gigant nie wprowadził tej funkcji szybciej. Już nawet konkurencyjne sprzęty dużo mniejszych firm pozwalały na parowanie ze sobą urządzeń, a Google w tej kwestii pozostawało daleko w tyle. Oczywiście lepiej późno niż wcale, ale miejmy nadzieję, że kolejne nowe funkcje będą wprowadzane zdecydowanie szybciej.

Co myślicie o głośnikach Google Home? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!