Chcecie porozmawiać ze sztuczną inteligencją od Google? Zapiszcie się na listę już dziś!

Chcecie porozmawiać ze sztuczną inteligencją od Google? Zapiszcie się na listę już dziś!

Google od długiego czasu informowało, że pracuje w pocie czoła nad rozwojem sztucznej inteligencji. Ich najnowsze dzieło, LaMDA2, w końcu jest gotowe do poznania ludzkości, ale czy aby na pewno jest to dobry pomysł?

Bot, czy AI?

Największe firmy technologiczne kładą duży nacisk i jeszcze większe pieniądze na opracowanie jak najbardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji. Według ekspertów nadal jesteśmy bardzo daleko od otrzymania czegoś na wzór Skynetu (na szczęście!), ale obecne programy bez problemu mogą spełniać podstawowe zadania, jako nasi prywatni asystenci. Trudno oczekiwać, że nowe rozwiązanie opracowane przez Google przeszłoby test Turinga, ale z pewnością może oszukać niejednego laika. Powstanie LaMDA2 ogłoszono już na początku tego roku i wtedy też obiecano, że będzie można z nim porozmawiać w niedalekiej przyszłości.

Chcecie porozmawiać ze sztuczną inteligencją od Google? Zapiszcie się na listę już dziś!
Źródło: Google

Testy

AI Test Kitchen to aplikacja przeznaczona na Androida, która posłuży nam za swego rodzaju czat z LaMDA2. Co ciekawe, Meta również niedawno ogłosiła identyczny program dla swojego AI – BlenderBot3. Rozmawiając z LaMDA2 ochotnicy będą mogli wybrać jedna z trzech dziedzin:

  • Wyobraź sobie
  • Porozmawiaj o tym
  • Dowolny temat

Wyobraź sobie, polega na wybraniu dla AI dowolnej rzeczy lub miejsc. Następnie AI ma za zadanie opisać je, najlepiej jak potrafi. Test ma pokazać, czy LaMDA2 potrafi stworzyć opisy pasujące do wyobrażeń rozmówcy. Porozmawiaj o tym to oczywiście test sprawdzający umiejętności konwersacji AI. Co ciekawe, sami będziemy mogli wybrać scenariusz takiej rozmowy i kazać AI przeprowadzić rozmowę pomiędzy kotem, a psem. Dowolny temat natomiast ma za zadanie sprawdzenie, czy AI potrafi pozostać w obrębie danego tematu. Chodzi o sprawdzenie, czy nagle nie pojawi się kompletnie nieskorelowane zapytanie, co ma często miejsce w innych AI. Jeśli jesteście chętni na pogawędkę z LaMDA2, możecie zapisać się na TEJ stronie.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!