Google ma zaprzestać produkcji Pixela 3 i Pixela 3 XL po premierze nowych modeli

google pixel 3 xl (16)

Już dziś, 15 października, odbędzie się konferencja firmy Google. Podczas tego wydarzenia mamy zobaczyć między innymi nowe smartfony z serii Pixel. W sieci pojawiły się jednak informacje mówiące o całkowitym zaprzestaniu produkcji Pixela 3 i Pixela 3 XL oraz wycofaniu modeli tych ze sprzedaży w najbliższej przyszłości.

Pixel 3 i Pixel 3 XL znikną ze sklepów?

Ishan Agarwal, osoba znana z swoich przedpremierowych przecieków, opublikował na swoim koncie w serwisie Twitter informację mówiącą, że po premierze smartfonów z serii Pixel 4 amerykański gigant całkowicie wycofa ze sprzedaży poprzednią generacje telefonów. Jeśli faktycznie tak się stanie to będzie to pierwsza taka decyzja w historii firmy Google. Po premierze Pixela 2 czy Pixela 3 producent nadal oferował starsze modele, ale w znacząco obniżonych cenach. Jeśli zatem liczyliście na obniżkę i tym razem to niestety, ale nie mamy dla was zbyt dobrych wieści.

Niemniej jednak można powiedzieć, że tym razem sytuacja wygląda trochę inaczej. Niedawno na rynku zadebiutowały Pixel 3a oraz Pixel 3a XL. Oczywiście są one słabsze od Pixela 3 i Pixela 3 XL, ale nadal oferują identyczną jakość zdjęć i dodatkowo są zdecydowanie tańsze. Tym samym bardzo możliwe, że Google wycofując z rynku poprzednią generację swoich flagowców chce poprawić sprzedaż tańszych modeli.

google pixel 3 xl (25)
Pixel 3 XL

Zobacz także: Google nie utrzymało Pixelbooka Go w tajemnicy. Znamy wygląd i specyfikację urządzenia!

Tym samym Google nadal zachowa niesamowicie prostą ofertę na rynku mobilnym. Jeśli chcemy kupić smartfon bez kompromisów to będziemy musieli postawić na Pixela 4 lub 4 XL, a jeśli wolimy wydać mniejszą kwotę na zakup nowego telefonu to możemy wybrać Pixela 3a lub 3a XL. Szkoda jednak, że Pixel 3 i Pixel 3 XL całkowicie znikną, ponieważ to nadal świetne urządzenia, a jeśli moglibyśmy dostać je w obniżonej cenie to myślę, że sporo osób mogłoby być zainteresowanych ich kupnem. Pozostaje nam czekać na dzisiejszą konferencję firmy Google oraz premierę nowych urządzeń!

Co myślicie o Pixelu 3 i Pixelu 3 XL? Czy waszym zdaniem wycofanie tych modeli z rynku mobilnego jest dobrą decyzją? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!