Menedżer haseł Google dodaje opcję notatek, ale czy to bezpieczny pomysł?

Menedżer haseł Google dodaje opcję notatek, ale czy to bezpieczny pomysł?

Google stara się na bieżąco ułatwiać swoim użytkownikom korzystanie ze swoich usług. Nowym pomysłem jest dodawanie notatek do zapisanych haseł w menedżerze dostępnym np. w Chrome.

Miecz obosieczny

Na pewno większość z Was miała w swoim życiu sytuację, w której dosłownie waliła głową w mur (zabezpieczeń), przez zapomniane hasło. Dla niektórych osób jest to ogromny problem, szczególnie w czasach, gdy np. banki wymagają bardzo złożonych passów, aby dostać się na swoje konto. Część z nas idzie na łatwiznę i kosztem bezpieczeństwa używa bardzo podobnych haseł praktycznie na każdej możliwej witrynie. W obu przypadkach może pomóc nowa funkcja menedżera haseł od Google, ale równie dobrze, może stać się mieczem obosiecznym, który ułatwi pracę hakerom.

Menedżer haseł Google dodaje opcję notatek, ale czy to bezpieczny pomysł?
Źródło: androidpolice.com

Testy

Google stara się zapewniać swoich użytkowników, że ich dane są bezpieczne. Niestety coraz częściej słyszy się o wycieku, w zdawałoby się poważnych firmach. Google wbija kij w mrowisko i pracuje nad możliwością dodawania krótkich notatek do naszych zapisanych haseł. Tylko od użytkowników będzie zależeć, co w nich się znajdzie, ale oficjalnym przeznaczeniem ma być możliwość ułatwiania odpowiedzi na pytania typu: „jak nazywał się twój pierwszy zwierzak”. Znamy je z wielu witryn i, pomimo że są irytujące, stanowią dobre zabezpieczenie. W pierwszej kolejności funkcja notatek ma się pojawić na urządzeniach mobilnych, a przyszłości zapewne również dla urządzeń desktopowych. Google pracuje nad tym projektem od przeszło roku i do tej pory był dostępny jedynie dla wybranych użytkowników.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!