Google najprawdopodobniej chce połączyć aplikację Duo oraz Meet

Google najprawdopodobniej chce połączyć aplikację Duo oraz Meet

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Google Duo może na dobre zniknąć z naszych smartfonów. Bardzo możliwe, że amerykański producent będzie chciał połączyć aplikację tę z wyjątkowo popularnym w ostatnich tygodniach Google Meet. Co wyniknie z tych działań?

Google Meet przejmie część funkcji z Duo?

Zacznijmy od tego czym na tę chwilę różnią się obie aplikacje. Google Duo to komunikator, który umożliwia użytkownikom prowadzenie wideorozmów. Większość smartfonów już po wyjęciu z pudełka posiada zainstalowaną tą aplikację i bardzo często użytkownik nie jest w stanie jej odinstalować bez większych zmian w samym systemie. Google Meet to coś zupełnie innego. Rozwiązanie to zostało stworzone przede wszystkim z myślą o prowadzeniu wideokonferencji i w dobie pandemii koronawirusa wykorzystywane jest przez wiele firm, szkół czy uczelni wyższych.

Google najprawdopodobniej chce połączyć aplikację Duo oraz Meet

Według Javiera Soltero, jednego z pracowników Google, który podzielił się tymi informacjami z 9to5Google, amerykański gigant chce połączyć aplikacje Duo oraz Meet. Nie stanie się to jednak w najbliższej przyszłości. Bardzo możliwe, że firma będzie potrzebować nawet kilku lat, aby dopracować wszystko do perfekcji i dać nam, użytkownikom, w pełni działające rozwiązanie. Bez wątpienia Google będzie chciało przenieść wybrane funkcje z Duo do Meet. Wśród nich mamy znaleźć efekty 3D czy możliwość kontaktowania się za pośrednictwem numeru telefonu.

Zobacz także: Czekaliście na mniejszego Pixela 5? Smartfon ten może nigdy nie powstać!

I tak naprawdę pomysł ten może mieć sens. Jedna aplikacja, która może być wykorzystywana zarówno do prowadzenia firmowych wideokonferencji jak i prywatnych wideorozmów ze znajomymi? Brzmi nieźle. Co więcej to, że Google skupi się jedynie na jednym komunikatorze może sprawić, że jego rozwój będzie jeszcze szybszy. Bardzo możliwe, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat, ale, jak wspominałem już wcześniej, samo połączenie obu aplikacji wymaga ogromnej ilości pracy, a co za tym idzie także czasu.

Co myślicie o nowym pomyśle Google? Korzystacie z aplikacji Duo oraz Meet? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!