Google zabija swój produkt! Chodzi o launcher

(fot. Google)
(fot. Google)

Cmentarz Google powiększa się. Tym razem jednak chodzi o aplikację która od dawna nie miała racji bytu. Chodzi o Google Now Launcher.

Google Now Launcher odchodzi na zasłużoną emeryturę

Google Now Launcher zadebiutował wraz z Google Nexus 5, czyli smartfonem z 2013 roku. Na początku aplikacja nazywała się Google Experience Launcher, a w 2014 roku została opublikowana dla każdego. Główną cechą launchera miał być szybki dostęp do Google Now po przesunięciu w lewo. Na tamten moment nie był to standard, więc faktycznie mogło to niektórych przekonać.

(fot. 9to5Google)
(fot. 9to5Google)

Jednak czas mijał, a po kilku latach tę funkcję zaimplementowali producenci smartfonów w swoich własnych launcherach. Tym samym Google Now stawał się nie tylko niepotrzebny, tak jeszcze coraz bardziej przestarzały – tym bardziej, że nie oferował wiele innych funkcji. Pojawił się też Pixel Launcher, czyli tak jakby nowsza edycja tego launchera wprost na czystego Androida.

Pixel Launcher w Sklepie Google Play
Pixel Launcher w Sklepie Google Play

Najnowsza wersja beta aplikacji Google (14.14) pokazuje komunikat “Twój program uruchamiający zmieni się na domyślny program uruchamiający urządzenia”. Tym samym możemy uznać, że aplikacja faktycznie umiera. Ale nie ma za czym płakać, bowiem jest wiele innych, świetnych launcherów. Sam mogę wymienić Nova Launcher czy Lawnchair 2.

Źródło: 9to5Google przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!