Google Pay to kolejna aplikacją amerykańskiego giganta z ciemnym motywem

Google Pay to kolejna aplikacją amerykańskiego giganta z ciemnym motywem

Z Google Pay korzystam niemalże codziennie. Dzięki tejże usłudze mam dostęp do 3 różnych kart płatniczych bez potrzeby ich noszenia przy sobie. Jak się okazuje, Google Pay to kolejna aplikacja od giganta, która otrzymuje ciemny motyw.

Google Pay kolejną aplikacją z ciemnym motywem, choć użytkownicy AMOLED-ów nie będą zadowoleni

Z Google Pay korzystam codziennie i jak do tej pory byłem tylko i wyłącznie zadowolony z tejże funkcji. Aż do ostatniej środy, kiedy to bez powodu usługa wyłączyła mi wszystkie trzy karty płatnicze. Musiałem ponownie podawać kod CVV oraz kod zabezpieczający z wiadomości SMS. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że dowiedziałem się o tym będąc już przy kasie w aptece. Dodatkowo, wszystkich tych kart nawet nie noszę przy sobie, co utrudniło podanie kodów CVV. Udało mi się ponownie dodać te trzy karty płatnicze, jednak dosłownie dzień później stało się dokładnie to samo i Google Pay odciął mi dostęp do moich kart.

Warto sprawdzić: Facebook pracuje nad ciemnym motywem dla androidowej aplikacji

W najnowszej aktualizacji Google Pay do wersji 2.96 deweloperzy zaimplementowali ciemny motyw. Działa on całkiem OK i po prostu aktualnie białe tła stają się ciemne – a dokładniej przyjmują barwę ciemnoszarą. Szkoda, że nie czarną, bowiem wtedy użytkownicy smartfonów z ekranami AMOLED mogliby zaoszczędzić nieco energii.

Poniżej możecie zapoznać się ze zrzutami ekranu, które ukazują działanie ciemnego motywu.

 

Jak oceniacie ciemny motyw w Google Pay? Czy w ogóle lubicie korzystać z ciemnych motywów? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!