Facebook pracuje nad ciemnym motywem dla androidowej aplikacji

facebook

Coraz więcej mobilnym (ale również i desktopowych) aplikacji otrzymuje ciemny motyw. Dark Mode ma wiele zalet – oszczędza energię (jeśli ma się ekran OLED), nie męczy oczu nocą oraz po prostu wygląda fajnie. Ciemny temat znalazł się już w Messengerze i Facebook zamierza go dodać również do swojej głównej aplikacji.

Ciemny motyw nie tylko w Messengerze ale również i w Facebook App

Już od jakiegoś czasu możemy korzystać z ciemnego motywu w Facebook Messenger. Muszę przyznać, że również i ja go uruchomiłem. Deweloperzy nie zamierzają zwalniać i pracują nad podobnym dodatkiem, który wylądować ma w oficjalnej aplikacji Facebooka.

Warto sprawdzić: Ciemny motyw w Messengerze oficjalnie trafia na wszystkie urządzenia!

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu, które ukazują działanie ciemnego motywu. Spokojnie, są to dopiero wczesne testy i finalna wersja powinna wyglądać znacznie lepiej. Poniżej macie screenshoty.

Jak możecie zauważyć, póki co działanie tego dodatku jest prawie żadne. Jedynie na karcie Grupy zauważamy jakieś zmiany. Mało tego, aplikacja nadal wyświetla ciemny tekst na ciemnym tle, co sprawia, że czytanie jest po prostu niewygodne. Oczywiście finalny produkt powinien działać znacznie lepiej, ale nie wiemy kiedy się on pojawi.

Przeczytaj także: Frost to według mnie najlepszy otwartoźródłowy klient Facebooka

Jak na razie, aplikacje zewnętrzne oferują o wiele lepszy tryb ciemny. Możemy go znaleźć w wielu darmowych, jak i płatnych klientach Facebooka, chociażby w Simple Pro, Maki+ czy Phoenix.

Też wolicie ciemne motywy w aplikacjach? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!