Google Pay i Apple Pay biją rekordy popularności w Polsce. Liczby zaskakują

płacenie smartfonem
(fot. cottonbro z Pexels)

Jak się okazuje, Polacy coraz chętniej korzystają z płatności mobilnych. Wyniki ostatniego kwartału wskazują, że wykonaliśmy ponad 170 mln tego typu transakcji.

Ponad 170 mln płatności mobilnych w samym III kwartale 2021 roku

Jak się okazuje, płacenie za pomocą usług takich jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz HCE jest u nas szalenie popularne. Jak informuje serwis Cashless, w samym III kwartale 2021 roku Polacy wykonali prawie 173 mln transakcji z wykorzystaniem tych funkcji. Jest to o 34 mln więcej niż w II kwartale 2021 i aż dwa razy więcej niż w III kwartale 2020 roku.

Serwis podkreśla, że liczba ta nie jest kompletna. Głównie przez to, że niektóre banki takowych danych nie udostępniają. Nie robi tego chociażby PKO BP, Getin Bank oraz ING. Mało tego, Pekao i Alior zaprzestały aktualizacji danych. To oznacza, że tych transakcji może być o wiele więcej.

Mobilni klienci najczęściej wybierają właśnie mBank jako swój bank. Ta instytucja odnotowała aż 78 mln transakcji tego typu w III kwartale bieżącego roku. Nie jest to dziwne, bowiem dosyć szybko mBank adaptuje nowe typy płatności, w tym nawet najnowszym Xiaomi Mi Bandem 6 NFC czy innymi urządzeniami z kategorii wearable.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!