Nareszcie! mBank już obsłuży płatności Mi Bandem 6 NFC

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Na początku października do Polski został wprowadzony Xiaomi Mi Band 6 NFC, czyli nowa (a raczej odświeżona) opaska producenta, która obsługuje płatności. Od razu kilka banków i fintechów zadeklarowało obsługę tych płatności, w tym był to mBank. Ten jednak zaznaczył, że będzie trzeba trochę poczekać. Mamy dobrą wiadomość!

Jesteś klientem mBanku? Mamy świetną wiadomość!

Kiedy to Xiaomi Smart Band 6 NFC został zaprezentowany, obsługę płatności zadeklarowały Bank Pocztowy, ZEN oraz Curve. mBank natomiast obiecał wprowadzenie wsparcia w najbliższym czasie. Oczekiwanie właśnie się zakończyło!

W aplikacji Mi Fit już możemy dodać kartę wystawioną przez mBank. Trzeba jednak zaznaczyć, że musi być to karta Mastercard, wszak Xiaomi tylko z tą firmą nawiązało współpracę. Wiem, że mBank często wystawia karty typu VISA – sam taką mam. Jeśli też taką masz i chcesz skorzystać z płatności, to odpowiednią kartę powinieneś móc zamówić w banku.

Mi Band 6 główne
Xiaomi Mi Band 6

Jak płacić opaską Xiaomi? To proste! Przed pierwszą płatnością danego dnia należy wybrać kartę zapisaną w opasce oraz podać ustawiony kod PIN. To odblokuje płacenie na 24 godziny. Tę czynność trzeba powtarzać każdego dnia. Warto dodać, że przed każdą chęcią zapłaty należy wybudzić opaskę i wybrać opcję płacenia.

Regularna cena opaski wynosi 249 złotych. Często jednak można ją znaleźć kilkadziesiąt złotych taniej, chociażby za 199 lub 219 PLN.

Źródło: mBank przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!