Google Pay już w PKO BP! Wielu na to czekało

PKO BP
(fot. PKO BP)

No nareszcie stało się coś, na co czekało wielu Polaków (i nie tylko). Otóż bank PKO BP wprowadził obsługę Google Pay.

Google Pay w PKO BP dla klientów indywidualnych

Co prawda, Google Pay (czy też Google Wallet) był dostępny wcześniej w PKO BP, ale tylko dla klientów firmowych, przez co my, osoby prywatne, byliśmy pominięci. Mało tego, według zapowiedzi twierdzono, że klienci prywatni nie dostaną opcji skorzystania z Google Pay, choć to zmieniło się wczoraj. A co dzieje się dzisiaj?

Jak donosi portal Cashless, bank PKO udostępnił usługę również dla klientów indywidualnych. Dodanie swojej karty płatniczej do Google Wallet sprawia, że wygodnie można korzystać z płacenia zbliżeniowego za pomocą Google Pay. Co ciekawe, wewnętrzna usługa HCE (prawdopodobnie) nie jest już dostępna, a domyślną formą płacenia jest BLIK Zbliżeniowy.

PKO BP Google Pay
(fot. PKO BP)

A po co Google Pay jak jest BLIK C? Fakt, BLIK C to usługa podobna i działa naprawdę dobrze. Jednakże Google Pay ma taką przewagę, że jednocześnie możemy do Wallet podpiąć wiele kart różnych wydawców (w tym fintechów) i szybko je zmieniać podczas chęci wykonania płatności – nie musimy nic modyfikować w ustawieniach telefonu. Ponadto Google Pay pozwala także płacić za pomocą zegarków pracujących pod kontrolą Wear OS.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!