Z Google Pay zaoszczędzimy w sklepie, ale nie w Polsce

google pay inpost
(fot. Jack Sparrow na Pexels)

Z Google Pay korzystam już od dawna i jest to jedna z tych usług, dla której ciężko o alternatywę. Jak się okazuje, Google chce wyposażyć swoją platformę do płatności w możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na zakupach. Niestety, nie w Polsce – a przynajmniej na ten moment.

Google Pay pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze

Firma Google wzięła się ostro a modernizację aplikacji Pay, a kolejne nowości mają pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach w sklepach spożywczych. Niestety, funkcja póki co dostępna ma być tylko w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment Google nawiązało współpracę ze sklepami Safeway i Target. To ma sprawić, że klienci będą mogli przejrzeć atrakcyjne oferty na produkty.

google pay
(fot. Google)

Co ważne, lista współpracujących firm może się zwiększyć i trzeba liczyć, że do partnerstwa zaproszone zostaną również te sklepy, które znajdziemy w Polsce – chociażby Biedronka, Lidl (choć ten rozwija własną platformę mobilną) czy Stokrotka.

google pay
(fot. Google)

Google Pay ma również ułatwić przeglądanie naszych wydatków. Wszystko za sprawą nieco szerszego katalogowania dokonanych płatności. W wyszukiwarce będziemy mogli wpisać “jedzenie”, a naszym oczom ukażą się płatności za jedzenie. Wyszukiwania możemy sprecyzować wpisując “burgery” i wtedy zobaczymy te płatności, które związane są z burgerami. Google Pay ma również pozwolić na kupienie biletów w komunikacji miejskiej, jednak ta funkcja ma być dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych.

Jak Wam się podobają nowości w Google Pay? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Google przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!