Google Pixel 5 bez flagowego procesora. Potwierdza to kolejne źródło!

Google Pixel 5 bez flagowego procesora. Potwierdza to kolejne źródło!

Podczas premiery Pixela 4a usłyszeliśmy także powiedzieć dwóch kolejnych smartfonów stworzonych przez Google. Modele Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 najprawdopodobniej zostaną wprowadzone na rynek już na początku października, a teraz ten drugi smartfon został zauważony w AI Benhmark!

Google rezygnuje ze flagowców?

Tak naprawdę już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje mówiące, że Google Pixel 5 nie będzie flagowcem, a jedynie bardzo mocnym średniakiem oferującym świetny stosunek ceny do możliwości. I teraz dane pochodzące z bazy AI Benchmark tylko potwierdzają te plotki. Nadchodząca nowość amerykańskiego producenta najprawdopodobniej będzie działać pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 765G. I czy pomysł ten ma sens? Myślę, że tak. Średniopółkowe procesory są coraz to doskonalsze i oferują wydajność mogącą w pełni sprostać oczekiwaniom większości użytkowników.

Google Pixel 5 bez flagowego procesora. Potwierdza to kolejne źródło!

Co więcej to właśnie średniaki są najczęściej wybierane przez większość osób, a sprzedaż flagowców jest zdecydowanie gorsza niż tańszych sprzętów. Dodajmy do tego nieustannie rosnącą cenę najmocniejszych smartfonów i tak naprawdę możemy zrozumieć dlaczego Google nie chce tworzyć nowego flagowca. Pixel 5 zostanie także wyposażony w 8 GB RAM-u. Nie powinno zabraknąć wsparcia dla ładowania bezprzewodowego oraz lepszych aparatów, zarówno przedniego jak i tylnego, niż w Pixelu 4a. Z racji wykorzystania Qualcomm Snapdragona 765G nowość Google otrzyma także modem 5G pozwalający na łączność z sieciami nowej generacji.

Zobacz także: Google Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 mogą trafić do przedsprzedaży 8 października

Czy Google czymś jeszcze nas zaskoczy? Przyznam szczerze, że dość mocno na to liczę. Chciałbym, aby Pixel 5 był smartfonem prawdziwie kompletnym i, oprócz procesora, pozbawionym jakichkolwiek kompromisów. Czy tak będzie w rzeczywistości? Najprawdopodobniej musimy uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Przedsprzedaż nadchodzących nowości amerykańskiego producenta ma ruszyć już 8 października, a kilka dni wcześniej powinniśmy być świadkami premiery tych urządzeń.

Czy waszym zdaniem decyzja Google ma sens? Czekacie na premierę Pixela 5? Ile waszym zdaniem smartfon ten powinien kosztować? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!