Google Pixel 5 nie będzie flagowcem, na jakiego czekaliśmy

Google Pixel 5 nie będzie flagowcem, na jakiego czekaliśmy

Myślę, że na premierę Pixela 5 czeka naprawdę sporo fanów smartfonów Google. Oczywiście do tej pory amerykański gigant tworzył także flagowce, ale teraz sytuacja uległa zmianie. Nadchodząca nowość będzie mocnym średniakiem, który ma zaoferować rewelacyjny stosunek ceny do możliwości. Czy faktycznie będzie to tak wyglądać?

Pixel 5 praktycznie bez tajemnic

Wszystko wskazuje na to, że premiera nowego smartfona Google odbędzie się już 30 września tego roku. Wprawdzie wcześniej mówiono o 8 października, ale data ta dotyczyła rozpoczęcia przedsprzedaży i myślę, że jest ona nadal realna. Teraz poznaliśmy praktycznie pełną specyfikację Pixela 5. I zgodnie ze wcześniejszymi plotkami za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 765G. To oznacza, że nie zabraknie także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. To staje się pewnego rodzaju standardem zarówno we flagowcach jak i tańszych sprzętach. Rozwój 5G na świecie postępuje w bardzo szybkim tempie i sami użytkownicy chcą korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Google Pixel 5 nie będzie flagowcem, na jakiego czekaliśmy

Snapdragon 765G będzie wspierany przez 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczone zostanie 128 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości rozbudowy przy pomocy kart microSD. Najprawdopodobniej na rynku nie pojawi się inny wariant Pixela 5. Nadchodząca nowość Google otrzyma także ekran OLED o przekątnej 6 cali, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz. I tak naprawdę jedyna zagadką pozostają aparaty. Liczymy na to, że po raz kolejny amerykański gigant będzie chciał pozytywnie nas zaskoczy jakością zdjęć, ale na pełną specyfikację obiektywów musimy jeszcze chwilę poczekać.

Zobacz także: Nie działa Ci Gmail oraz Dysk Google? Nie tylko Tobie…

Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 3080 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o nieznanej mocy, ładowania bezprzewodowego o mocy 15 W oraz ładowania zwrotnego 5 W. Co z ceną? Ta została już oficjalnie ujawniona przez Google i ma wynosić 499 dolarów czyli około 1870 zł. Czy smartfon ten stanie się nowym hitem sprzedażowym? Czas pokaże!

Co myślicie o Google Pixel 5? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!