Nie działa Ci Gmail oraz Dysk Google? Nie tylko Tobie…

gmail

O ile można nie lubić inwigilacji Google’a tak nie można im odmówić tego, że ich usługi po prostu działają. Są szybkie, dobrze zoptymalizowane, świetnie zbudowane i można na nich polegać. Niestety, od paru godzin jedna z najważniejszych usług giganta – Gmail – padła!

Gmail padł – nie działa wysyłanie wiadomości i załączników

Od porannych godzin dochodzą nas słuchy, że poczta elektroniczna Gmail nie działa. Użytkownicy skarżą się, że nie da się wysyłać wiadomości – czyli korzystać z bądź co bądź jednej z najważniejszych i podstawowych funkcji poczty. Inni natomiast twierdzą, że u nich wysyłanie wiadomości tekstowych działa, ale problemem jest dodanie załącznika do maila. Niektórzy również skarżą się na problemy z komunikatorem internetowym Hangouts oraz chmurą internetową Google Drive. W tym momencie nie wiecie jak bardzo cieszę się, że korzystam z alternatywnych usług.

Awarię potwierdzają przeróżne strony śledzące problemy z usługami. Jedna z nich to Downdetector, na której od samego rana ludzie informują o problemach z Gmailem. Ba! Jeden z moich redakcyjnych kolegów, Hubert, również potwierdził awarię. Jak sam powiedział, w godzinach porannych chciał wysłać kilka maili i napotkał niemałe problemy. Co ważne, odczytywanie wiadomości powinno działać normalnie – nawet teraz dostałem maila.

gmail
fot. Downdetector.pl

Kiedy awaria się skończy? Trudno powiedzieć, ale zapewne Google ciężko pracuje nad tym, aby naprawić problem. Wszak jest to jedna z największych firm na całym Świecie, a z ich poczty korzysta naprawdę dużo klientów…

Z jakiej poczty elektronicznej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!