Google Play Games – gry z Androida na Windowsie

Google Play Games

Android istnieje już całkiem długo, więc stworzono na niego wiele ciekawych gier i aplikacji. Jak się okazuje, Google zamierza ułatwić korzystanie z nich na… komputerze z Windowsem.

Google Play Games – aplikacje z Androida na Windowsie

Nie wiem czy pamiętacie, ale jedną z kluczowych funkcji Windowsa 11 ma być możliwość uruchamiania aplikacji z Androida. Co jednak ciekawe, ma to odbywać się bez pośrednictwa Google i programy wyszukamy za pomocą Amazon AppStore. Jeśli coś dotyczy Androida, to Google aż chce w tym uczestniczyć. Dlatego też pracuje nad konkurencyjnym produktem.

Google Play Games ma być platformą, która umożliwi uruchamianie aplikacji z Androida na komputerze PC z Windowsem. Funkcja zostanie wydana jeszcze w 2022 roku. Google chce tym samym utworzyć pewien ekosystem, gdzie ktoś korzysta ze smartfona z Androidem, Chromebooka oraz komputera z Windowsem. Trzeba dodać, że to częste połączenie (może wykreślając Chromebooka).

Windows 11

Warto dodać, że gigant pracował nad tą funkcją od samych podstaw i nie współpracował z Microsoftem. Ponadto gry czy inne aplikacje będą uruchamiane bezpośrednio na komputerze z Windowsem. Nie mówimy tutaj o streamingu tak jak jest w przypadku Google Stadia. Jest to warte zaznaczenia.

Jak wynika z dokumentacji, wspomnienia o Google Play Games na Windowsa datowane są jeszcze na październik 2020. To oznacza, że Google miał sporo czasu na dopracowanie platformy. Liczymy na to, że faktycznie będzie działać dobrze i otworzy furtkę do kolejnych, ciekawych programów.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!