Google Play będzie nas ostrzegać, gdy pobrane aplikacje zaczną działać niestabilnie

logo sklep play

Funkcja nie jest nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez Google Play, ale do tej pory trudno było dostrzec jej działanie. Teraz ma się to zmienić i to diametralnie.

Opinie użytkowników

Już w zeszłym roku można było usłyszeć o tym, że podczas przeszukiwania Google Play, możemy natrafić na ostrzeżenie dotyczące niestabilnego działania konkretnej aplikacji. W teorii system ten został wprowadzony już jesienią zeszłego roku, ale w praktyce – mało kto widział to na własne oczy. W jaki sposób Google Play ocenia, które oprogramowanie może być niestabilne? Wszystko oczywiście pochodzi ze zbierania danych, w tym opinii i ocen pochodzących od użytkowników. Dlatego też funkcja ta nie będzie raczej dostępna dla aplikacji, które debiutują w sklepie, przynajmniej nie od razu.

Zbieranie danych

W przypadku pozostałych aplikacji system ten może okazać się prawdziwym zbawieniem, szczególnie gdy szukamy mało popularnych rozwiązań. Często decyzja o instalacji aplikacji to prawdziwa ruletka i do końca nie możemy być pewni, czy będzie ona spełniać nasze oczekiwania, chociażby w kwestii wydajności i stabilności. Wprowadzenie ostrzeżeń może oszczędzić nam kłopotu, Google jednak nie poprzestaje tylko na tym. Skupiono się głównie na zagadnieniu zawieszania się aplikacji i problemie z nagłym całkowitym restarcie. Ważne jest także to, że Google zbiera dane, na jakich urządzeniach doszło do awarii aplikacji, co może być bardzo przydatne dla użytkowników. Ostrzeżenie o niestabilnej pracy pojawi się, jeśli 1% wszystkich opinii będzie wskazywać na problemy, co jest bardzo niskim progiem.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!