Google+ umrze raz na zawsze! Ale będzie mieć następcę

google plus

Co prawda, serwis Google+ odszedł na dobre już jakiś czas temu, ale jak się okazuje, aplikacja dalej była utrzymywana jednak w nieco zmienionej formie pod nazwą Google Currents. Gigant jednak zapowiedział zmiany.

Google+ zostanie na dobre odłączone. Za to będzie Google Spaces

Tak jak wspomniałem, Google+ (taki serwis społecznościowy od Google) żyło pod nazwą Google Currents wewnątrz pakietu G Suite (wcześniej ta aplikacja nazywała się Google+ for G Suite), gdzie można było korzystać z platformy w firmach. Gigant jednak powiadomił, że Currents również zostanie wyłączone, a razem z tą usługą wszystko to, co powiązane z Google+.

Ale to nie tak, że taka forma aplikacji społecznościowej odejdzie. Nic z tych rzeczy. Otóż jakiś czas temu Google pokazało aplikację Spaces, którą – według giganta – polubiło wiele pracowników przeróżnych firm. Dlatego też począwszy od 2023 roku to właśnie Google Spaces będzie reklamowane jako następstwo dla Currents.

google spaces
(fot. Android Police, Google)

Tutaj taka ciekawostka, bowiem Google Spaces początkowo było pokazywane jako zastępca funkcji Rooms wewnątrz Google Chat (który to swoją drogą zastąpił Hangouts). jak widać, w Google panował ogromny chaos związany z oferowanymi aplikacjami i z tym, co one mogą robić. Na szczęście gigant powoli zaczyna wychodzić na prostą i zaoferuje większą przejrzystość dla klientów.

Google dodało, że Spaces zostanie wzbogacone o dodatkowe funkcje jeszcze zanim Currents zostanie wyłączone. Pamiętajmy jednak, że targetem tych produktów są klienci biznesowi, a nie prywatni. Dlatego też “zwykły użytkownik* raczej nie skorzysta z tych nowości.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!