Gogle od Google, czyli nowa generacja urządzeń VR

amp

Raxium to nowy nabytek Google. Młoda firma została wykupiona ze względu na ich prace nad MicroLED, technologią mogącą stać się kluczem w tworzeniu gogli VR.

Wolnym krokiem do celu

Przez ostatnie lata w świcie gogli VR było cicho i spokojnie. Większość osób zaakceptowała fakt, że najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem są smartfony. Wykorzystywanie ich do tego celu stało się na tyle powszechne, że profesjonalne urządzenia w tej branży stały się mocno niszowe i używane głównie przez profesjonalne biznesy. Google chce to zmienić i pracuje nad tym już od 2020 roku, kiedy postawiło pierwszy krok w kierunku nowej generacji gogli VR, kupując firmę North. W styczniu dowiedzieliśmy się, że Google Labs pracuje nad „Projektem Iris”, którego celem jest stworzenie zupełnie nowej jakości w świecie VR.

Gogle od Google, czyli nowa generacja urządzeń VR
Źródło: Raxium

Co daje MicroLED?

Kluczem do sukcesu może okazać się Raxium, które Google kupiło w zeszłym miesiącu, a o czym poinformowało dopiero dzisiaj. Technologia MicroLED, która rozwijał ten start-up pozwala na tworzenie urządzeń VR wykorzystujących mniejszą ilość energii przy jednoczesnym zachowaniu jakości obrazu na wyświetlaczu. Według Raxium ekran Super AMOLED wykorzystujący MicroLED posiada rozstaw pikseli rzędu 3,5 mikronów, podczas gdy obecnie stosowane wyświetlacze mają 50 mikronów. Może to zatem oznaczać, że profesjonalne gogle VR przestaną być tak drogie, staną się łatwiejsze w dostępie dla przeciętnego użytkownika, ale przede wszystkim zaoferują zupełnie nowa jakość obrazu. Dokładnie w to celuje obecnie Google, podobnie jak konkurencja, która ciężko pracuje nad podobnymi projektami.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!