Google Chrome będzie miał coś, co Firefox ma od dawna

Google Chrome
Google Chrome w Flathub

Google Chrome to niezwykle popularna przeglądarka internetowa, jednak do tej pory nie oferowała wbudowanego narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu. To się jednak zmienia.

Google Chrome niczym Firefox – zaoferuje wbudowane narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu

Firefox nie cieszy się tak ogromną popularnością jak kiedyś, jednak nadal wielu przyciąga zestawem ciekawych funkcji i rozszerzeń. Jedną z takich zalet jest wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu, które pozwala nam na wykonywanie idealnych screenshotów. Możemy stworzyć przewijany screen, całej strony, wybranego obszaru, a nawet wybranego węzła.

I Google Chrome też chce coś takiego zaoferować. Wersja testowa przeglądarki dostała tę funkcję już w poprzednim roku. Natomiast od wydania 98 jest ona dostępna w edycji stabilnej aplikacji, ale nie jest domyślnie włączona – ukryto ją jako funkcję eksperymentalną. I w sumie już teraz możemy ją włączyć wchodząc na witrynę chrome:flags i włączając flagę #sharing-desktop-screenshots.

I jak się okazuje, narzędzie do zrzutów ekranu doczeka się ogromnej aktualizacji. W Chrome Canary już teraz możemy oglądać zmiany. Użytkownik otrzymuje opcję dodawania różnych kształtów, na przykład emotikony czy strzałki, a nawet może wpisać tekst. Dzięki temu szybko grafika staje się gotowa do publikacji.

Chrome zrzuty
(fot. Leopeva64-2 w Reddit)

Jeśli korzystacie z Chrome Canary i chcecie uruchomić nowe narzędzie do zrzutów ekranu, to potrzebne jest włączenie poniższych funkcji w chrome:flags:

  • #sharing-desktop-screenshots
  • #sharing-desktop-screenshots-edit

Warto dodać, że funkcja nie jest stabilna i może nie działać poprawnie. Niestety, nie wiemy kiedy opcja wejdzie do wersji stabilnej Google Chrome, ale liczymy na to, że będzie to wyjątkowo szybko.

Źródło: Neowin przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!