Google przeprojektowuje klawiaturę Gboard dla Pixeli

google pixel 5
Google Pixel 5

Klawiatura Google Gboard to chyba najczęściej używana metoda wprowadzania na smartfonach. Teraz wszystko wskazuje na to, że amerykański gigant postanowił odświeżyć wygląd aplikacji dla użytkowników telefonów Google Pixel!

Odświeżona klawiatura Gboard

Nowe doniesienia wskazują na to, że Google przygotowuje nowe motywy dla swojej klawiatury na smartfony. Aktualizacja Gboard w wersji 10.6 ujawniła, że amerykański gigant przygotowuje zmianę wyglądu klawiatury dla smartfonów Google Pixel z Androidem 12. 9to5google poinformowało, że po zdekompilowaniu aplikacji, która dostępna jest w Sklepie Play znaleźli kod, który zapowiada pewne zmiany.

Obecnie nie ma pewności, czy Google udostępni motywy, które obecnie są dostępne w aplikacji. Widać w nich jednak, że producent używa w nich czcionki Google Sans, zamiast Roboto – zauważalne jest to szczególnie przy wielkich literach. Ponadto same przyciski klawiatury są znacznie bardziej oddzielone od paska sugestii, skrótów i przycisku wprowadzania głosowego.

Zauważyć można też, że nowe motywy klawiatury Google wprowadzają inny wygląd przycisków “?123” oraz “Enter”. Ta zmiana nie była do tej pory zbytnio widoczna – obecnie dostępna jest tylko na telefonach Google Pixel i najprawdopodobniej będzie dostępna po aktualizacji do Androida 12 (zapewne razem z kolejną wersją Beta systemu).

Zmiany te są obecnie dość kosmetyczne, ale do premiery nowej wersji systemu zostało trochę czasu i możliwe, że Google jeszcze wprowadzi coś więcej do swojej aplikacji klawiatury. W końcu korzystają z niej nie tylko użytkownicy telefonów z Androidem, ale nawet niektórzy posiadacze smartfonów Apple.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!