Google Sabrina może zadebiutować już 8 lipca podczas Smart Home Summit

Google Sabrina może zadebiutować już 8 lipca podczas Smart Home Summit

Google zapowiedziało kolejną konferencję, która odbędzie się już 8 lipca. Tym razem mówimy o Smart Home Summit i na wydarzeniu tym, jak sama nazwa wskazuje, producenci będą skupiać się na urządzeniach związanych bezpośrednio z inteligentnym domem. Swoją nowość może pokazać także Google!

Czym jest Google Sabrina?

Informacje na temat Google Sabrina pojawiają się w sieci od jakiegoś czasu. Urządzenie to można nazwać bezpośrednim następcą Chromecasta, ale jednocześnie będzie ono oferować zdecydowanie więcej funkcji. Sprzęt ten będzie niewielką przystawką, którą będziemy łączyć z naszym telewizorem lub monitorem przy pomocy kabla HDMI. Przede wszystkim Google Sabrina ma działać pod kontrolą Android TV (bardzo możliwe, że będzie to Android 11). Co ciekawe urządzenie to ma być w pełni kompatybilne z usługą Google Stadia i być wyposażony w specjalny tryb dla graczy. Jak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Ciężko powiedzieć i zapewne dowiemy się tego dopiero po samej premierze.

Google Sabrina może zadebiutować już 8 lipca podczas Smart Home Summit
W zestawie z Google Sabrina powinniśmy znaleźć także dedykowany pilot.

Za sprawą przecieków udostępnionych przez użytkowników XDA poznaliśmy także częściową specyfikację Google Sabrina. Sprzęt ten a otrzymać czterordzeniowy procesor Amlogic S905X2 składający się z rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu do 1,8 GHz. Jednostka ta wykonana jest w 12 nm procesie technologicznym. Nie zabraknie także grafiki ARM Mali-G31 MP2 oraz 2 GB RAM-u. Specyfikacja ta ma w pełni wystarczyć, aby zaoferować obraz w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. I jeśli Google Sabrina pozwoli na strumieniowanie gier ze Stadii także w takiej jakości to może cieszyć się ogromną popularnością także wśród graczy.

Zobacz także: Xiaomi Mi TV Stick dostępny w przedsprzedaży! Dobra alternatywa dla Mi Boxa?

Co z ceną? Dotychczasowe plotki mówiły o 80 dolarach czyli jakiś 315 zł. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone przez samego producenta. Bez wątpienia Google Sabrina pojawi się w sprzedaży w samych Stanach Zjednoczonych, ale mam nadzieję, że doczekamy się także premiery tego urządzenia na rynkach Starego Kontynentu.

Co myślicie o Google Sabrina? Czekacie na premierę nowej przystawki z Android TV amerykańskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!