Google będzie wysyłać ostrzeżenia przed nalotami na terenie Ukrainy

logo sklep play

Użytkownicy telefonów z systemem Android, którzy przebywają na terenie Ukrainy, będą otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się alarmie przeciwlotniczym.

Gigant technologiczny ze Stanów Zjednoczonych postanowił pomóc ludziom przebywającym w objętej wojna Ukrainą, tworząc system wczesnego ostrzegania przed nalotami bombowi. Poinformowano o tym na blogu firmy, zaznaczając, że prace trwają w porozumieniu z rządem Ukrainy i mają na celu dać ludziom większą szansę na znalezienia schronienia. Google podało, że „miliony ludzi w Ukrainie polega aktualnie wyłącznie na syrenach, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo”.

Google będzie wysyłać ostrzeżenia przed nalotami na terenie Ukrainy
Źródło: Google Play Store

System ma działać na podstawie informacji wysyłanych przez rząd ukraiński bezpośrednio do użytkowników smartfonów z systemem Android. Podstawą będzie natomiast program zaprojektowany do wczesnego ostrzegania przez zbliżającym się trzęsieniem ziemi, który został zaprojektowany już jakiś czas temu. Całość można łatwo porównać do podobnego systemu, który działa obecnie na terenie naszego kraju, czyli Alert RCB. System od Google nazwano „Ukraiński Alarm” i od wczoraj jest już dostępny poprzez Google Play Store dla wszystkich użytkowników na terenie Ukrainy.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!