Produkt Firefoxa – Relay – trafia do Google Chrome

Firefox Relay

Firefox to nie tylko przeglądarka internetowa, ale również pakiet różnych ciekawych narzędzi. Mozilla jest odpowiedzialna chociażby za Firefox Relay, czyli platformę do tworzenia aliasów adresów e-mail. Jak się okazuje, odpowiednia wtyczka nie będzie już ekskluzywna dla przeglądarki internetowej Mozilli.

Firefox Relay również dla Google Chrome

Firefox Relay to specjalna usługa, która tworzy aliasy naszego adresu e-mail. Zamiast więc wszędzie, podczas rejestracji, wpisywać nasz e-mail na przykład w domenie gmail, to generujemy kompletnie nowy z końcówką @mozmail.com. Usługa, w której się zarejestrowaliśmy, wysyła wiadomości do Mozilli, a ta przesyła je do nas. Po co tak robić? A no w każdej chwili taki mail @mozmail.com możemy wyłączyć, co skutecznie odcina nas od dostawania niepotrzebnego spamu. Do tego, jeśli dojdzie do wycieku danych, to nasz prawdziwy adres nie zostanie udostępniony.

Firefox Relay jest dostępny jako aplikacja webowa, a także wtyczka do przeglądarki Firefox. Plus wtyczki jest taki, że możemy bardzo szybko wygenerować nowy mail podczas rejestracji na danej stronie. Do tej pory właśnie wtyczka była ekskluzywna dla Firefoxa. Teraz jednak się to zmienia i trafiła ona do Chrome Web Store. To sprawia, że zainstalujemy ją zarówno w Google Chrome, jak i pochodnych, na przykład Brave Browser.

firefox relay
(fot. Firefox)

Warto też dodać, że nowa aktualizacja wprowadziła nie tylko wtyczkę dla Google Chrome, ale również zwiększenie wagi przesyłanych załączników. Od teraz maksymalna waga wynosi nie 150 kB, a 10 MB. To naprawdę spora różnica. Usługa jest darmowa, ale jeśli chcemy stworzyć więcej niż 5 aliasów, to musimy zapłacić za subskrypcję 0,99 USD. Niestety, póki co, usługa w wersji premium nie jest dostępna w Polsce.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!