Google udostępnia Androida 11 stworzonego z myślą o telewizorach

Google udostępnia Androida 11 stworzonego z myślą o telewizorach

Sprzęty takie jak Smart TV czy przystawki do telewizorów działające pod kontrolą Android TV stają się coraz to popularniejsze. Teraz Google prezentuje światu zupełnie nową wersję swojego systemu z zielonym robocikiem stworzoną właśnie z myślą o tego typu sprzętach. Na tę chwilę będzie ona dostępna jedynie dla programistów, ale to także już niedługo może się zmienić!

Android 11 Developer Preview dla Android TV

I tym razem Google zdecydowało się wydać nową wersję Android TV jedynie na swoją własną przystawką jaką jest model ADT-3. Sprzęt ten został stworzony dla programistów i ma umożliwić im tworzenie oraz testowanie aplikacji zaprojektowanych właśnie pod telewizory. Co ciekawe Android TV 10 do tej pory nie trafił na komercyjne urządzenia. Tutaj także amerykański producent postanowił dać dostęp do nowej wersji systemu z zielonym robocikiem jedynie samym programistom. Czy tym razem sytuacja się zmieni?

Google udostępnia Androida 11 stworzonego z myślą o telewizorach

Bardzo możliwe, że Android 11 w wersji dla telewizorów i inteligentnych przystawek prędzej czy później będzie dostępna także na wybrane sprzęty, które każdy z nas może zakupić w sklepach. Oczywiście nie możemy oczekiwać aktualizacji dla wszystkich urządzeń, ale miejmy nadzieję, że sami producenci pozytywnie nas zaskoczą w tej kwestii. Nowy Android TV wprowadza całkiem sporo zmian. Przede wszystkim Google chwali się wsparciem dla nowych kontrolerów, które mogą okazać się przydatne w wielu grach.

Zobacz także: Cyberpunk Edgerunners czyli zupełnie nowe anime mające trafić na Netflixa!

Amerykański producent zaznacza także, że poprawione zostały kwestie prywatności i wydajności, ale więcej informacji na ten temat ma zostać opublikowanych w sierpniu. Liczę na to, że Google tym razem wprowadzi nową wersję Android TV nie tylko na swoją przystawkę stworzoną dla programistów, ale także na sprzęty, z których korzystają przeciętny użytkownicy. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Posiadacie w swoich telewizorach Android TV? Czekacie na aktualizację do nowej wersji systemu z zielonym robocikiem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!