Google usuwa LBRY – konkurenta Youtube – ze Sklepu Play

lbry

LBRY to dosyć nowa alternatywa dla Youtube, która cechować się ma wolnością, respektowaniem prywatności użytkowników, a także dobrymi zarobkami dla twórców. Już od jakiegoś czasu LBRY było dostępne w formie aplikacji na Androida, dostępnej w Sklepie Google Play. Niestety, Google – bez żadnego ostrzeżenia – postanowił usunąć program ze swojego sklepu z oprogramowaniem.

LBRY to zdecentralizowana, otwartoźródłowa alternatywa dla Youtube, która szanuje prywatność użytkowników i pozwala na całkiem spore zarobki. Platforma przedstawia się jako świetna alternatywa dla Youtube’a, na której to nie znajdziemy cenzury i innych form sterowania ruchem. Klient portalu LBRY trafił również do Sklepu Google Play, gdzie zyskał sporą popularność. Niestety, gigant postanowił usunąć swojego konkurenta ze Sklepu Play.

lbry
Strona główna portalu LBRY

LBRY nie znajdziesz w Sklepie Google Play

Bez żadnego ostrzeżenia, Google usunął aplikację LBRY ze Sklepu Play i jako powód podał obecność pornografii w LBRY. Pojawił się również zrzut ekranu filmu, za który oberwało się twórcom LBRY. Jak się okazuje, był to fragment komedii, która nie za wiele miała wspólnego z nagością. LBRY nie zostawiło tego i wydało kilka oświadczeń. Przede wszystkim zaznaczyli, że na Youtube znajdziemy wiele materiałów nacechowanych erotycznie, a oferowany w aplikacji Netflix (możemy ją zainstalować w Sklepie Google Play) kontrowersyjny film Cuties seksualizuje młode dziewczynki.

Warto przeczytać: Linux Lite 5.2 tuż za rogiem! To kolejne podejście do prostego i lekkiego Linuxa

LBRY twierdzi, że Google po prostu szuka jakiegokolwiek powodu aby utrudnić rozwój konkurencji Youtube’a. Poza tym, twórcy projektu postanowili również uderzyć w cenzurę i sterowanie ruchem obecnym na platformach Google’a.

Google twierdzi, ze użytkownicy nie powinni sami decydować co chcą czytać, oglądać lub słuchać. Google myśli, że to on powinien zadecydować za nas.

Możliwe, że LBRY jeszcze wróci do Sklepu Google Play. Natomiast jeśli chcesz zainstalować aplikację LBRY to albo musisz ręcznie pobrać program w formie pliku instalacyjnego .apk, albo zainstalować sklep z aplikacjami F-Droid, gdzie LBRY jest normalnie dostępne.

Google usuwa LBRY - konkurenta Youtube - ze Sklepu Play
Kliknij tutaj aby pobrać LBRY z F-Droid

Korzystacie z LBRY? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!