Linux Lite 5.2 tuż za rogiem! To kolejne podejście do prostego i lekkiego Linuxa

linux lite

Linux Lite to jeden z ciekawszych wyborów dla osób szukających lekkiego, szybkiego i ładnego Linuxa. Co ważne, system ten rozrusza nawet starszy komputer. Tak się właśnie składa, że Linux Lite już niedługo zostanie zaktualizowany do wersji 5.2!

Jeśli szukasz szybkiego, ładnego i lekkiego Linuxa to z pewnością powinieneś sprawdzić Linux Lite, bowiem system ten spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania. Dystrybucja ta powinna działać nawet na starszych komputerach, bowiem jej wymagania są naprawdę niskie. Do uruchomienia wystarczy już 768 megabajtów pamięci RAM, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz zaledwie 8 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej. Warto również wspomnieć o tym, że Linux Lite bazuje na Ubuntu LTS.

Warto przeczytać: Linux Lite uaktualniony do wersji 4.8. Deweloperzy chcą wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7

Linux Lite 5.2 ma być sporą aktualizacją

Linux Lite w wersji 5.2 ma być kolejnym, bardzo ważnym wydaniem tego systemu. Dystrybucja ma bazować na Ubuntu 20.04.1 LTS i wykorzystywać Linux Kernel 5.4 LTS. Przede wszystkim w Linux Lite 5.2 nie uświadczycie Adobe Flash, które już jakiś czas temu zostało wyparte przez HTML5. Ponadto pozbyto się wiele elementów GTK2. Sklep z aplikacjami Lite Software zaoferuje wiele bardzo ważnych programów, chociażby Microsoft Teams, SimpleScreenRecorder oraz Zoom. Zaktualizowano także paczkę ikon Papirus i dodano 9 nowych tapet.

linux lite
(fot. Linux Lite)

Linux Lite 5.2 wprowadza także kilka usprawnień związanych z ustawieniami systemowymi. Otóż w globalnych opcjach OS-a będziemy mogli zarządzać Firewallem oraz widżetami Lite, które między innymi mają pokazywać poziom naładowania baterii w laptopach. Deweloperzy już wydali Linux Lite 5.2 w wersji RC (Release Candidate). Jeśli jednak chcecie sobie zainstalować tę dystrybucję to lepiej poczekajcie na wydanie stabilne.

Co myślicie o Linux Lite 5.2? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!