Google znacznie ulepsza tryb ciemny w Chrome Canary

google chrome

Już od dłuższego czasu trwa moda na tak zwane ciemne motywy. Według mnie to nic złego, wszak są one ładne i wygodne (zwłaszcza w nocy). Google ciężko pracuje nad tym, aby odpowiednio przygotowany motyw znalazł się w mobilnym Chromie. Właśnie Chrome Canary dostał aktualizację, która znacznie ulepsza ten dodatek.

Chrome Canary z ulepszonym ciemnym motywem

Tak jak wspomniałem wcześniej, ciemne motywy już od dłuższego czasu są naprawdę popularne. Wie o tym samo Google, które ciężko pracuje nad tym, aby ten dodatek zastosować również w swojej przeglądarce. Motyw ten jednak ma nie tylko zmieniać interfejs przeglądarki, ale również oddziałowywać na witryny internetowe. W sumie – jaki jest sens ciemnego motywu w przeglądarce, jeśli i tak strona internetowa bije nas po oczach białym tłem.

Warto przeczytać: Znudzony wyglądem swojego Linuksa z KDE Plasma? Wypróbuj porady z tego poradnika!

Do tej pory feature ten działał tak, że po prostu odwracał kolory użyte na stronach internetowych. Proste – biały stawał się czarnym. Niestety, działanie tego było dosyć kiepskie, bowiem odwróceniu ulegały również zdjęcia i inne multimedia, które wyglądały kompletnie inaczej niż w oryginale. Na szczęście gigant naprawił ten problem, dzięki czemu dodatek stał używalny.

Oczywiście nadal nie działa to dobrze – na wielu witrynach content jest nienaturalnie wyświetlany (właśnie przez to odwrócenie). Warto jednak powiedzieć, że Google pracuje nad tym aby w przyszłości działało to o wiele lepiej.

Warto zobaczyć: Ciemny motyw w Messengerze oficjalnie trafia na wszystkie urządzenia!

Aby skorzystać z specjalnego trybu ciemnego należy pobrać najnowszą, androidową wersję Google Chrome Canary i uruchomić funkcję:

chrome://flags/#enable-android-web-contents-dark-mode

Wspominam jeszcze raz – dodatek ten nie zawsze działa prawidłowo.

Podoba Wam się nowy tryb ciemny? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!