Tak naprawdę czarny motyw w Messengerze pojawił się już jakiś czas temu. Wtedy jednak włączenie go nie było takie proste, ponieważ wiązało się z odnalezieniem pewnego easter egga, o którym więcej możecie przeczytać tutaj. Teraz ciemny motyw pojawia się już oficjalnie!

Co takiego jest w ciemnym motywie?

Ciemny motyw jest czymś co w ostatnich miesiącach zyskuje ogromną popularność. I tak naprawdę nie możemy się temu dziwić. Z jednej strony jest to wyjątkowo wygodne w momencie gdy korzystamy z telefonu przez dłuższy czas w całkowitej ciemności. Wtedy też nasze oczy zdecydowanie mniej się męczą niż przy białym tle. Kolejnym powodem wzrostu popularności ciemnego motywu są coraz powszechniejsze ekrany typu OLED czy AMOLED. Te typy wyświetlaczy zużywają zdecydowanie mniej energii w przypadku wyświetlanie ciemnego obrazu, a co za tym idzie dbamy nie tylko o nasz wzrok, ale także znacząco wydłużamy czas pracy na jednym ładowaniu naszego smartfona. Z tego też powodu zarówno twórcy aplikacji jak i sami producenci telefonów w swoich nakładkach coraz częściej przygotowują właśnie ciemny motyw, który możemy włączyć lub wyłączyć przy pomocy kilku kliknięć.

Zobacz też: Messenger w końcu dostał czarny motyw! Jak go włączyć?

Twórcy Messengera słuchają użytkowników

Początek marca przyniósł nam rewelacyjną wręcz wiadomość – w Messengerze pojawił się ciemny motyw. Aby go włączyć trzeba było wysłać w wiadomości emotikon księżyca 🌙. Następnie trzeba było go klikać tak długo aż w końcu w górnej części ekranu pojawiła się informacja o odkryciu tajemniczego trybu ciemnego. Oczywiście sam proces odblokowania go trwał chwilę, ale nie u każdego użytkownika to działało.

Warto przeczytać: WhatsApp idzie za Messengerem i testuje ciemny tryb w aplikacji

Teraz sytuacja się zmieniła. Na oficjalnym blogu poświęconemu Messengerowi pojawiła się informacja mówiąca, że ciemny motyw w komunikatorze tym od teraz dostępny jest dla wszystkich użytkowników bez jakichkolwiek kombinacji. I to zarówno na smartfony z Androidem jak i iOS. Aktualizacja została opublikowana wczoraj, ale jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach nie wszystkie osoby mogą otrzymać ją w tym samym czasie. U mnie po zaktualizowaniu aplikacji przez Sklep Play od razu w ustawieniach pojawiła się możliwość włączenia ciemnego motywu. Jeśli u kogoś z was nadal nie będzie tej opcji to możecie spróbować wyczyścić dane aplikacji. Jeśli to także nie pomoże to, niestety, musicie uzbroić się w cierpliwość.

Co myślicie o ciemnym motywie w Messengerze? Zapraszamy do dyskusji!