Gorsze chwile dopadają Meizu. Chiński producent zwalnia pracowników i zamyka sklepy

meizu x8

Meizu. Firma, którą zapewne kojarzy każdy fan elektroniki, a przede wszystkim smartfonów. I chociaż ten producent z Państwa Środka nie jest tak rozpoznawalny w Europie jak Huawei, Honor czy Xiaomi to i tak ma on swoich fanów na całym świecie, którzy pokochali sprzęty tej marki. Sytuacja finansowa w chińskiej firmie nie wygląda jednak zbyt dobrze.

Problemy finansowe Meizu

W tym roku firma Meizu zwolniła już ponad 30% swoich pracowników. I to nadaj nie wszystkie zwolnienia. Aktualnie chiński producent zatrudnia około tysiąca pracowników i niestety władze firmy już zapowiedziały kolejną falę zwolnień. O swoje miejsce pracy muszą bać się przede wszystkim osoby odpowiedzialne za marketing, ponieważ producent z Państwa Środka najzwyczajniej w świecie nie ma pieniędzy na wypłacenie im pensji. To jednak nie jedyna zła informacja dotycząca Meizu.

Meizu 16X

Zobacz także: Meizu 16s Pro może być kolejnym telefonem chińskiego producenta

Chińska firma jeszcze w 2016 roku posiadała aż 2700 sklepów stacjonarnych rozmieszczonych w największych miastach Chin. Od tego czasu salony te są były jednak stopniowo zamykane i aktualnie posiada jedynie 5 lub 6 punktów stacjonarnych. To pokazuje jak źle dzieje się w Meizu i z jak ogromnymi problemami finansowymi boryka się firma. Tak naprawdę głównym problemem smartfonów tego producenta z Państwa Środka jest oprogramowanie, które pełne jest błędów i niedociągnięć. Tym samym potencjalni klienci najzwyczajniej w świecie nie chcą korzystać z takich telefonów, bo mogą wybrać rozwiązania konkurencji, które może nie są dopracowane do perfekcji, ale oferują zdecydowanie lepszą optymalizację.

Gwoździem do trumny Meizu ma być odejście jednego z założycieli firmy. Li Nan zrezygnował z swoich udziałów w spółce i postanowił poszukać innej pracy. Warto zaznaczyć, że Li Nan był osobą, która swoimi pomysłami często zaskakiwała współpracowników i wiele z tych pomysłów zostało wdrożonych do rzeczywistych urządzeń. Czy to oznacza, że już niedługo będziemy świadkami upadkiem Meizu? Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo!

Co myślicie o sytuacji Meizu? Korzystacie z smartfonów tego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!