Strona główna Aktualności Gorszy kwartał Huawei i rewelacyjne wyniki Samsunga oraz Xiaomi w Europie

Gorszy kwartał Huawei i rewelacyjne wyniki Samsunga oraz Xiaomi w Europie

-

W sieci pojawił się raport przygotowany przez Canalys przedstawiający sprzedaż smartfonów na Starym Kontynencie. Europa jest specyficznym rynkiem i nie wszystkie nowości amerykańskich czy azjatyckich producentów docierają do europejskich krajów, a co za tym idzie wyniki sprzedażowe mogą tutaj być zupełnie inne niż w pozostałych częściach świata. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Samsung niekwestionowanym liderem

Według zastawienia przygotowanego przez Canalys numerem jeden w sprzedaży smartfonów w Europie jest Samsung. W drugim kwartale tego roku koreański gigant sprzedał aż 18,3 miliona smartfonów, a to przełożyło się na bezpośredni wzrost o 20% w porównaniu do tego samego okresu rok temu. Drugie miejsce należy do firmy Huawei, ale tutaj nie możemy już mówić o wzroście, a o dość sporym spadku. 8,5 miliona sprzedanych urządzeń w Europie oznacza spadek o aż 16%. Jeszcze więcej straciło Apple, które zamyka podium. Niestety, ale gigant z Cupertino traci na praktycznie każdym rynku i jeśli w tym roku nie pokaże czegoś rewolucyjnego to sytuacja ta może nie ulec zmianie.

Bez wątpienia największym zwycięzcą drugiego kwartału 2019 roku jest Xiaomi. Czwarte miejsce jest sukcesem, ale dużo lepiej wygląda wzrost z roku na rok chińskiego giganta. Jeśli Xioami utrzyma wzrost na poziomie 48% na kwartał to bardzo możliwe, że już niedługo znajdzie się na podium, a za jakiś czas będzie w stanie zagrozić i Samsungowi na pozycji lidera. Piąte miejsce i jednocześnie największy spadek zaliczyło HMD Global czyli producent smartfonów Nokia. Mam wrażenie, że o urządzeniach tej marki tak naprawdę świat zapomniał i ciężko będzie firmie powrócić do świadomości klientów.

Zobacz także: Samsung i Microsoft będą jeszcze mocniej współpracować. Zapowiada się niezwykle ciekawie!

Wszyscy producenci w drugim kwartale 2019 roku sprzedali łącznie 45,1 milionów smartfonów. W roku 2018 w tym samym okresie sprzedano 45,2 miliona, a co za tym idzie możemy stwierdzić, że w Europie rynek mobilny zatrzymał się w miejscu. Co przyniesie nam trzeci kwartał? Czas pokaże!

Co myślicie o rankingu przygotowanym przez Canalys? Jaki smartfon kupiliście w drugim kwartale 2019 roku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej