Gorszy kwartał Huawei i rewelacyjne wyniki Samsunga oraz Xiaomi w Europie

galaxy note 10 front w ręce

W sieci pojawił się raport przygotowany przez Canalys przedstawiający sprzedaż smartfonów na Starym Kontynencie. Europa jest specyficznym rynkiem i nie wszystkie nowości amerykańskich czy azjatyckich producentów docierają do europejskich krajów, a co za tym idzie wyniki sprzedażowe mogą tutaj być zupełnie inne niż w pozostałych częściach świata. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Samsung niekwestionowanym liderem

Według zastawienia przygotowanego przez Canalys numerem jeden w sprzedaży smartfonów w Europie jest Samsung. W drugim kwartale tego roku koreański gigant sprzedał aż 18,3 miliona smartfonów, a to przełożyło się na bezpośredni wzrost o 20% w porównaniu do tego samego okresu rok temu. Drugie miejsce należy do firmy Huawei, ale tutaj nie możemy już mówić o wzroście, a o dość sporym spadku. 8,5 miliona sprzedanych urządzeń w Europie oznacza spadek o aż 16%. Jeszcze więcej straciło Apple, które zamyka podium. Niestety, ale gigant z Cupertino traci na praktycznie każdym rynku i jeśli w tym roku nie pokaże czegoś rewolucyjnego to sytuacja ta może nie ulec zmianie.

Gorszy kwartał Huawei i rewelacyjne wyniki Samsunga oraz Xiaomi w Europie

Bez wątpienia największym zwycięzcą drugiego kwartału 2019 roku jest Xiaomi. Czwarte miejsce jest sukcesem, ale dużo lepiej wygląda wzrost z roku na rok chińskiego giganta. Jeśli Xioami utrzyma wzrost na poziomie 48% na kwartał to bardzo możliwe, że już niedługo znajdzie się na podium, a za jakiś czas będzie w stanie zagrozić i Samsungowi na pozycji lidera. Piąte miejsce i jednocześnie największy spadek zaliczyło HMD Global czyli producent smartfonów Nokia. Mam wrażenie, że o urządzeniach tej marki tak naprawdę świat zapomniał i ciężko będzie firmie powrócić do świadomości klientów.

Zobacz także: Samsung i Microsoft będą jeszcze mocniej współpracować. Zapowiada się niezwykle ciekawie!

Wszyscy producenci w drugim kwartale 2019 roku sprzedali łącznie 45,1 milionów smartfonów. W roku 2018 w tym samym okresie sprzedano 45,2 miliona, a co za tym idzie możemy stwierdzić, że w Europie rynek mobilny zatrzymał się w miejscu. Co przyniesie nam trzeci kwartał? Czas pokaże!

Co myślicie o rankingu przygotowanym przez Canalys? Jaki smartfon kupiliście w drugim kwartale 2019 roku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!