Gra Szyfrów – Instytut Pamięci Narodowej tworzy szpiegowską skradankę o wojnie polsko-bolszewickiej

Gra Szyfrów

Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował na piątkowej konferencji “gamingowy projekt”. Ma być to produkcja nosząca tytuł “Gra Szyfrów”, która pozwoli graczom na zapoznanie się z przebiegiem wojny polsko-bolszewickiej. Oczywiście szczególną uwagę podczas rozgrywki będzie można zwrócić na wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał.

Gra Szyfrów przybliży nam historyczne wydarzenia

W produkcję gry są zaangażowani deweloperzy ze studia Chronospace. Gra Szyfrów będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu, 21 kwietnia, na Steamie, a także w bibliotece App Store oraz Google Play. Jak podaje źródło, w grę będzie można zagrać także z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, jeśli posiadamy gogle wspierające rozwiązanie SteamVR.

Fundamentalną misją IPN jest pielęgnowanie pamięci o wieku XX, o polskich ofiarach i bohaterach, ale też o dwóch zbrodniczych systemach totalitarnych. Z takich potrzeb powstało Biuro Nowych Technologii, żeby ustawową misję realizować w zupełnie nowej odsłonie, aby przygotowywać gry i rozwiązania technologiczne, które będą komunikatywne z młodym pokoleniem

powiedział prezes IPN dr Karol Nawrocki

gra szyfrów

Gra Szyfrów to gra FPP, w której mają pojawić się elementy skradania. Fabuła została oparta o koniec 1920 roku, kiedy toczy się walka o Korosteń, kluczowy węzeł kolejowy oraz bazę techniczno-zaopatrzeniową. IPN zaznacza, że rozwiązania w grze są dokładnie odwzorowane z historycznych eksponatów. W grze będzie także dużo rozbudowanych zagadek, a misje są udokumentowanymi wydarzeniami historycznymi. Brzmi świetnie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra zostanie udostępniona za darmo.

Gra szyfrów pozwala wcielić się młodym ludziom w bohaterów polskiej kryptologii. To jest niesamowity moment, żeby w tej wirtualnej rzeczywistości odkryć pasję i miłość do swojego kraju. Chcemy pokazać, w jaki sposób można tę technologię wykorzystać, aby pogłębiać wiedzę i obserwować swoje pasje z różnych perspektyw

mówi Magdalena Hajduk, dyrektor Biura Nowych Technologii IPN

Jeśli zainteresowała Was ta gra, możecie obejrzeć opublikowany przez IPN trailer:

Źródło: gram.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!